Czy ty lub twoja córka przedłużacie sobie rzęsy? To może skończyć się utratą wzroku

Czy ty lub twoja córka przedłużacie sobie rzęsy? To może skończyć się utratą wzroku Źródło: iStock

Rzęsy, szczególnie te długie, gęste i zadbane, mogą zdecydowanie dodać uroku oraz upiększyć każdą twarz. Wiele kobiet chętnie decyduje się więc na noszenie sztucznych kępek, co jednak skończyć się może prawdziwą tragedią. Przed wybraniem się na zabieg należy więc zapoznać się z ewentualnymi zagrożeniami.

Rzęsy są dla wielu kobiet prawdziwym powodem do dumy. Panie chętnie decydują się na doklejanie sztucznych kępek, które upiększają ich twarz oraz mogą zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki nim nie trzeba już bowiem wykonywać makijażu oka, a ten okazuje się często pracochłonny i nie zawsze niestety udany.

Rzęsy doklejone na własną rękę mogą poważnie zaszkodzić

Jak jednak ostrzegają eksperci, doklejanie rzęs może być zabiegiem naprawdę niebezpiecznym dla zdrowia. Najczęstszym problemem jest oczywiście alergia. Wiele osób, które decydują się na sztuczne rzęsy, jest bowiem uczulonych na dany rodzaj kleju lub wszystkie produkty tego rodzaju. 

Jeżeli w porę nie zareaguje się na znaki ostrzegawcze, które daje nam organizm, alergia oraz zakażenie wokół oka mogą się skończyć naprawdę tragicznie. Chociaż zazwyczaj objawia się mocnym pieczeniem oraz puchnięciem powiek, w niektórych przypadkach dochodzi niestety nawet do utraty wzroku.

Sztuczne rzęsy także mogą zaszkodzić zdrowiu

Poza tym problematyczna okazuje się także technika wielu pań przy doklejaniu rzęs. Nieodpowiedni sposób przeprowadzania zabiegu lub szkodliwe dla skóry produkty mogą doprowadzić do uszkodzenia cebulek naturalnych włosków oraz ich wypadnięcia. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy rzęsy danej osoby są cienkie, bardzo wiotkie i niezbyt gęste. Z relacji wielu kosmetyczek wynika, że często zgłaszają się do nich kobiety, które w przeszłości same doklejały sobie zakupione na własną rękę rzęsy. Na wybranie się do specjalistki zdecydowały się niestety dopiero wtedy, gdy wypadło im wiele kępek lub gdy straciły już prawie wszystkie włoski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przy decyzji o przedłużeniu lub zagęszczeniu rzęs trzeba być więc niezwykle odpowiedzialnym i świadomym wszelkich zagrożeń. Najlepiej jest oczywiście udać się do kosmetyczki, która ma duże doświadczenie w tym zakresie i korzysta z dobrych, sprawdzonych produktów. Kiedy za to po zabiegu zauważymy, że z naszymi powiekami dzieje się coś niedobrego, należy jak najszybciej zareagować, aby uniknąć bardzo poważnych dla zdrowia, negatywnych konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarobi Joanna Kulig w Hollywood? Te kwoty przyprawią was o ZAWAŁ!
  2. Kim jest przyrodnia siostra Dody? Ta historią żyła cała Polska! Co teraz robi?
  3. Gwiazdor Klanu przyłapany z byłą żoną aktora Ojca Mateusza. Od plotek aż wrze!
  4. Połączył ich "Rolnik szuka żony". Teraz odbierają gratulacje z całej Polski
  5. Fala krytyki po ostatnim Twoja twarz brzmi znajomo. "Skrzywdzili tę piosenkę"

Źródło: Głębia Spojrzenia

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News