Nosisz sztuczne rzęsy? Lekarze biją na alarm, ostrzegają przed paskudnym pasożytem

Nosisz sztuczne rzęsy? Lekarze biją na alarm, ostrzegają przed paskudnym pasożytem Źródło: Pixabay/Inkuuz

Rzęsy, które nie są prawdziwe, potrafią pięknie podkreślić oko i optycznie je powiększyć. Niestety okazuje się, że mogą być także siedliskiem okropnego pasożyta. Lekarze apelują do fanek tego typu stylizacji.

Rzęsy, które nie są naturalne, szturmem podbiły serca kobiet na całym świecie. Produkt jest dostępny niemalże w każdej drogerii, nie jest drogi, a założenie syntetycznych kępek nie wymaga wysokich umiejętności w dziedzinie makijażu. Okazuje się jednak, że sztuczne rzęsy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Lekarze apelują i ostrzegają przed niebezpiecznym pasożytem. 

Sztuczne rzęsy mogą wywołać przykre konsekwencje zdrowotne 

Kobiety, które używają sztucznych rzęs, w zdecydowanej większości przypadków nie są świadome, jak poważne konsekwencje zdrowotne mogą im grozić. Lekarze odnotowują coraz więcej przypadków wszawicy i nużeńców, które znajdują się właśnie na sztucznych rzęsach. Przyczyna takiego stanu jest łatwa do zdiagnozowania, jednak wiele osób zapomina o tej istotnej kwestii. 

Nieprawidłowa higiena główną przyczyną powstawania pasożytów 

Większość osób, która używa sztucznych rzęs, w ogóle nie zwraca uwagi na ich prawidłową higienę. Kilkukrotne przyklejanie tych samych kępek, które nigdy nie były czyszczone, zachęca pasożyty do osiadania się na syntetycznych włoskach. Nieczyszczone produkty, które później są stosowane na wrażliwe partie ciała, doprowadzają do niekomfortowych infekcji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Bakterie rozmnażają się niezwykle szybko i nietrudno o rozwój zakażenia. Swędzenie, zaczerwienienie i bolesne podrażnienie oczu to jedne z głównych objawów namnażającej się infekcji. Pasożyty, które ulokują się na sztucznych rzęsach, mogą także przenieść się na pozostałe części ciała, jak np. włosy, a nawet mogą przenieść się na drugą osobę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Polacy odcięci od pieniędzy. Wielka awaria, dotyczy całego kraju

Wiele kobiet, które zostały zapytane, kiedy po raz ostatni czyściły swoje sztuczne rzęsy, nie potrafiło na nie jednoznacznie odpowiedzieć. Co więcej większość przyznaje, że nigdy nawet nie pomyślało o czyszczeniu syntetycznych kępek. Specjaliści polecają stosowanie olejku herbacianego, który skutecznie je zdezynfekuje i uchroni przed pasożytami i rozwojem bakterii. 

źródło: Facebook

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony rodzin nie dostaną 500 plus?! Wypłata pieniędzy może zostać wstrzymana
  2. Beata Tyszkiewicz zabrała głos ws. "Tańca z gwiazdami". Zdradziła tajemnicę dzisiejszego finału
  3. Przenigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek! Można ją wykorzystać w niezwykły sposób, efekt powala
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: ABC zdrowie

Następny artykuł