Mieszkańcy Dhaki, stolicy Bangladeszu, od kilku dni toną we krwi. Wszystko za sprawą ulewnych deszczów, które zalały miasto ogromną ilością wody. Ta zmieszała się z krwią zwierząt, przez co przez ulice miasta płyną krwistoczerwone rzeki.

Woda nie zyskałaby tego zabarwienia, a o całej sytuacji nie byłoby głośno, gdyby nie fakt, że w Bangladeszu trwają właśnie obchody jednego ze świąt muzułmańskich. Id al-Adha, czyli Święto Ofiarowania, jest najważniejszym muzułmańskim świętem. Podczas niego każdy mężczyzna będący ojcem składa w ofierze zwierzę – barana, krowę, owcę lub wielbłąda.

Tak też stało się w Dhace, gdzie krew zabitych zwierząt zmieszała się z potokami wody. Składanych ofiar było jednak tak dużo, że krew trwale zabarwiła wodę na czerwono.

Święto Ofiarowania przypada na trzeci lub czwarty dzień pielgrzymki do Medyny i jest hucznie obchodzone przez kilka dni przez cały muzułmański świat. Mięso uzyskane z ofiarowanych zwierząt dzielone jest na trzy części – dwie rozdaje się dalszym krewnym i potrzebującym, a jedną spożywa podczas uczty rodzinnej.

https://www.youtube.com/watch?v=r-b_RHG41Jw

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: youtube.com
pt

...

Zobacz również

Zobacz również