Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń

Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń Źródło: Pikio.pl

Rzecznik rządu zabrał głos na temat decyzji, które zapadły po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Członkowie zespołu podjęli decyzje w sprawie ewentualnego przywracania obostrzeń związanych z panującą pandemią koronawirusa. Wiadomo już, jak będzie przebiegało potencjalne przywracanie obostrzeń i jakie obszary obejmie.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się w piątek o godzinie 13:00 by ustalić harmonogram dalszych działań związanych z zapobieganiem zakażeniom koronawirusa wśród Polaków. Co ciekawe, członkowie zespołu nie skupili się na całym kraju, skłaniają się raczej ku rozwiązaniom regionalnym. Rzecznik rządu, Piotr Muller, przed kilkoma minutami relacjonował, co ustalono w związku z pojawieniem się nowych ognisk zarażeń oraz rekordową ilością osób, u których wykryto obecność koronawirusa. Podsumowanie informacji z całej Polski pozwoliło na stworzenie konkretnych planów.

Rzecznik rządu poinformował o decyzjach związanych z obostrzeniami

- Zespół nie podjął żadnych decyzji co do nowych restrykcji. Przedyskutował natomiast kwestie obostrzeń, które mogą być wprowadzanie w poszczególnych powiatach, gdzie liczba zakażeń będzie największa - powiedział rzecznik rządu, Piotr Muller,  po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podjęte zostały pewne kroki dotyczące kwestii związanych z oświatą. Dla poszczególnych powiatów zostaną przygotowane odrębne formy kształcenia. Konieczność wprowadzenia ograniczeń i obostrzeń będzie rozpatrywana indywidualnie dla każdego regionu. Rzecznik zaapelował także, by instytucje i placówki publiczne pamiętały o pilnowaniu przestrzegania narzuconych zasad przez klientów i interesariuszy. 

- Dzisiaj Zespół przedyskutował tę kwestię i ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o poszczególne obostrzenia, które mogłyby być wprowadzane na terenie Polski mogą obejmować poszczególne powiaty; te konkretne, które mają największe problemy jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Tak, aby dostosować ewentualne decyzje rządowego zespołu do faktycznej sytuacja na terenie poszczególnych powiatów, czy gmin - dodał Muller.

Dzisiaj grzeje: 1.Nie żyje gwiazdor uwielbianego przez Polaków programu. Miał dopiero 38 lat

2.Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak

3. Uwielbiana przez Polaków aktorka ma poważne problemy ze zdrowiem. Z każdym dniem jest coraz gorzej, mimo tego nie poddaje się

Rzecznik rządu zaapelował do wszystkich Polaków, by instalowali w swoich telefonach aplikację ProteGo Safe, która pozwala zidentyfikować osoby, które miały kontakt z zakażonym. Według rzecznika rządu aplikacja ta jest bezpieczna, jeśli chodzi o dane osobowe. Odniósł się również do problemu związanego z podróżowaniem poza granice kraju. Na szczęście dla turystów, nie zarekomendowano przywrócenia obowiązkowej kwarantanny. 

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 657 nowych zakażeniach koronawirusem. Liczba ta jest oszałamiająco wysoka, tylu zachorowań nie było nigdy do tej pory. Od początku roku odnotowano łącznie. ponad 45,6 tysięcy przypadków.

Źródło: Interia

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę z samego rana. Pożegnaliśmy wybitnego Polaka, nie żyje Mieczysław Szyk
  3. Mąż dziennikarki TVP trafił do aresztu. Poważne zarzuty
  4. Minister Emilewicz potwierdziła. Rząd rozda dodatkowe pieniądze
  5. Minister Szumowski ujawnił, kiedy powrócą surowe obostrzenia. Nie pozostawia złudzeń
  6. Gwiazda TVP wygadała się. Wyszło na jaw, jaki naprawdę jest Zenek Martyniuk
  7. Zwykłe 500 plus nie jako pieniądze, ale jako bon? Wicepremier: to droga, którą chcemy podążać
  8. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych
  9. Miała 15 lat, gdy usłyszała o niej cała Polska. Gwiazda „Cześć, Tereska” stoczyła się na samo dno

Źródło: Onet/Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News