Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski, w rozmowie z Radiem Zet, zdradził plany obozu władzy dotyczące zmian jakie nastąpią w nowej Konstytucji. Prawo i Sprawiedliwość ma zacząć prace nad nową ustawą zasadniczą już w przyszłym roku.

Jak informowaliśmy wcześniej, prezes PiS Jarosław Kaczyński, podczas konferencji z okazji Dnia Flagi, oświadczył, że jego formacja rozpocznie prace nad nową Konstytucją już w przyszłym roku. Potrzebę uchwalenia nowej ustawy zasadniczej potwierdził również prezydent Andrzej Duda.

Z kolei rzecznik głowy państwa, Marek Magierowski, zdradził w rozmowie z Radiem Zet szczegóły zmian jakie zamierza wprowadzić w polskim systemie obecna władza.

Jedną z głównych zmian ma być m.in. wprowadzenie nowego systemu władzy opierającego się na prezydencie lub kanclerzu, ponieważ obecna ustawa zasadnicza nie pasuje do aktualnych okoliczności politycznych.

 – Jednym z tematów debaty konstytucyjnej powinno być, czy system władzy w Polsce powinien być kanclerski czy prezydencki. System mieszany się nie sprawdza. To jedna z niedoskonałości obecnej konstytucji – oświadczył Magierowski.

Jak również zdradził rzecznik prezydenta, najprawdopodobniej zostanie zmieniona także preambuła do Konstytucji.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również