Rzecznik prezydenta Dudy: "Polexit to absurd. Będzie Eurexit"

Rzecznik prezydenta Dudy: "Polexit to absurd. Będzie Eurexit" Źródło: źródło: teasmade.info

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Marek Magierowski, oświadczył, że Polsce wcale nie grozi coś takiego jak "Polexit". Problem opuszczenia przez Polskę struktur Unii Europejskiej określił jako wydumaną. Rzecznik stwierdził, że Polska i Unia mają o wiele ważniejsze problemy na głowie.

Magierowski podkreślił, że na gruncie polskim nie może być mowy o czymś takim jak "Polexit". Wszystko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość wcale nie myśli o zniszczeniu wspólnoty europejskiej. PiS "ma wątpliwości", co do funkcjonowania UE i chciałoby "Unię naprawiać".

 - Nie ma takiej koncepcji i prawdopodobnie nigdy nie powstanie, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość, wbrew temu co twierdzą niektórzy komentatorzy, szczególnie prasy zachodniej, nie jest partią eurosceptyczną. Ma swoje wątpliwości co do obecnego funkcjonowania Unii, chciałoby Unię naprawiać - stwierdził Megierowski.

Dlatego też zdaniem Magierowskiego Polexit to rzecz "całkowicie wydumana". Co więcej, rzecznik prezydenta Dudy zaznaczył, że bardziej realnym scenariuszem od Polexitu jest... Eurexit, czyli całkowity rozpad UE. Wspólnota jest bowiem w głębokim kryzysie i jeśli czegoś z tym nie zrobi, po prostu przestanie istnieć.

 - O ile Polexit w moim przekonaniu w ogóle nie wchodzi w grę, ale wchodzi w grę Eurexit, czyli rozpad UE. Jeśli UE sama się nie naprawi, to możemy być świadkami dużo gorszych scenariuszy niż ten wydumany Polexit - stwierdził Marek Megierowski.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News