Rzecznik Praw Dziecka nie widzi problemu.
screen/Yotube.com/Radio ZET
Klaudia Bochenek - 22 Czerwca 2019

Dla Rzecznika Praw Dziecka 16-latki w ciąży to nie problem. Dlaczego? Bo mogą wziąć ślub

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, znalazł się ostatnio w centrum uwagi. Wszystko przez jego wypowiedź odnośnie dawania klapsów dzieciom. Teraz do historii przejdzie jego kolejna myśl: ciąże 16-letnich dziewcząt nie są żadnym problemem.

Rzecznik Praw Dziecka nie ma ostatnio dobrej prasy. Jego poglądy spotykają się z kompletnym niezrozumieniem przez społeczeństwo, internetowymi dyskusjami pełnymi ostrych słów i z publiczną krytyką. Jego kolejne słowa, tym razem na temat ciąż nastolatek, również wywołały oburzenie. Okazało się, że Mikołaj Pawlak nie zna się na statystykach.

Rzecznik Praw Dziecka wypowiedział się na temat ciąż nieletnich dziewcząt. To dla niego żaden problem

Mikołaj Pawlak jest osobą, która uważa edukację seksualną za zło konieczne. Twierdzi, że przez wprowadzenie takich zajęć w szkołach, liczba ciąż wzrośnie oraz że takie tematy są wysoce szkodliwe dla młodych ludzi:

- Rzecznik [Praw Obywatelskich, Adam Bodnar - przyp. red.] mówi, że edukacja seksualna zmniejsza liczbę nastoletnich ciąż. W Polsce jest ich 250-300. Z tym że więcej niż połowa ma więcej 16 lat, więc dostanie zgodę sądu rodzinnego na małżeństwo - powiedział w wywiadzie Mikołaj Pawlak.

Emerytura - pismo o zwroty podatkówEmeryci nie wierzą w to, co się dzieje. Muszą zwracać skarbówce nawet po kilka tysięcy złotychCzytaj dalej

Nie wiadomo do końca, na jakich danych opierał się Rzecznik Praw Dziecka. Według niego w Polsce co roku w ciążę zachodzi 250-300 nastolatek. Prawda jest inna - na świat przychodzi od dziesięciu do kilkunastu tysięcy dzieci pochodzących z ciąż nieletnich. Wyliczenia Głównego Urzędu Statystycznego są jednoznaczne i nie ma miejsca na pomyłkę. W zeszłym roku przyszło na świat dokładnie 10076 takich dzieci.

Co według Mikołaja Pawlaka ma przedwczesny ślub do nastoletniej ciąży?

Rzecznik Praw Dziecka uważa, że wzięcie ślubu po urodzeniu dziecka jeszcze przed 18. rokiem życia pozwoli dziewczętom stać się "z marszu" dorosłymi. Dziecko będzie miało ojca, a dziewczyna oparcie w partnerze, który stanie się jej mężem. 16-latka może wziąć ślub i prawo jak najbardziej dopuszcza taką możliwość. Ale w jaki sposób ma to jej bardziej pomóc?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Marta KaczyńskaUjawniono gdzie naprawdę pracuje Marta Kaczyńska. Szczęki opadną Wam aż do ziemiCzytaj dalej

Statystyki są bezlitosne - im wcześniej zawarty związek małżeński, tym szybszy rozwód. Takie ryzyko jest nieuchronne. Można się domyślać, że większość nastolatek nie spieszy się z decyzją o stałym związku, a wczesne ciąże to zazwyczaj tak zwane "wpadki".

Małżeństwo "na siłę" może mieć jeszcze gorsze skutki niż wychowywanie dziecka samodzielnie. Może rodzić się przemoc, niezrozumienie i nałogi, które często prowadzą do tragedii i nieszczęścia dzieci. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile wzrostu ma Kinga Rusin? Dla niektórych będzie to wielkie zaskoczenie
  2. Kim jest Angelika Jarosławska-Sapieha? Polska księżna, intrygująca blond piękność
  3. To już oficjalne! Meghan Markle ostatecznie odcięła się od księżnej Kate
  4. Niszczycielskie burze znowu nad Polską. IMGW prognozuje kolejne zagrożenia
  5. Tak przebiegała wizyta u Rydzyka. "Mamy do czynienia z bestią"
  6. Wybitny dziennikarz TVP przegrał walkę z nowotworem. Dzisiaj zostanie pożegnany po raz ostatni
  7. Emeryci nie wierzą w to, co się dzieje. Muszą zwracać skarbówce nawet po kilka tysięcy złotych

GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

Źródło: Pudelek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News