Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec przeprowadził na Twitterze sondę, spodziewając się wysokiego poparcia w potencjalnych wyborach prezydenckich dla przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Wyniki tak go jednak zaskoczyły, że… musiał je zablokować.

W krótkiej ankiecie Grabiec zapytał obywateli posiadających konto na Twitterze na kogo zagłosowaliby w następnych wyborach prezydenckich. Wybrać mogli pomiędzy trzema kandydatami – Andrzejem Dudą, Markiem Suskim oraz Donaldem Tuskiem. Wyniki okazały się dużo bardziej kontrowersyjne niż się spodziewano.

Sondę wygrał zdecydowanie obecny prezydent, który zdobył 64% głosów. Na drugim miejscu uplasował się… Marek Suski z poparciem wysokości 24%. Donald Tusk tym razem zamknął stawkę, zdobywając zaufanie jedynie 12% osób biorących udział w ankiecie.

Sam Jan Grabiec najwyraźniej był bardzo zdziwiony wynikami własnej sondy, ponieważ po krótkim czasie od jej rozpoczęcia postanowił ograniczyć do niej dostęp. Niewiele to jednak zmieniło – użytkownicy Twittera bardzo szybko zrobili screeny ankiety, które od razu obiegły sieć. Polityk przekonał się więc bardzo boleśnie o tym, że w internecie rzeczywiście nic nie ginie, więc naprawdę trzeba uważać przy wyborze publikowanych treści.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

...

Zobacz również