Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek, na jednej z konferencji prasowych powiedziała dziennikarzom, by ci „puknęli się wszyscy w głowę”. To reakcja polityk na komentarze po słowach Jarosława Kaczyńskiego na temat aborcji. 

Jarosław Kaczyński w jednym z ostatnich wywiadów dla Polskiej Agencji Prasowej oświadczył, że jego formacja będzie dążyła do tego, by nawet najbardziej zdeformowane dzieci się rodziły, by mogły być  ochrzczone i pochowane.

Słowa lidera obozu władzy natychmiast wywołały ogromną burzę w mediach i na portalach społecznościowych. Środowiska kobiece wyraziły oburzenie, a zwolennicy Kaczyńskiego przekonują, iż jego słowa zostały zmanipulowane (chodzi o to, że Kaczyński nie chce nakazu w tej sprawie a jedynie możliwości).

W tym kontekście nerwy puściły również rzeczniczce formacji rządzącej, która do dziennikarzy powiedziała, by ci „puknęli się wszyscy w głowę”.

 – Naprawdę, wy się zastanówcie, co piszecie, co mówicie… konkluzja wypowiedzi dotyczącej pytania właśnie o nowelizację obecnego prawa brzmi: „Tutaj przymusu stosować nie można, można zastosować perswazję i to delikatną, bez presji”. To gdzie jest zmuszanie kogokolwiek do czegokolwiek?! Puknijcie się wszyscy w głowę! – powiedziała rzecznik PiS i demonstracyjnie opuściła konferencję.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również

Zobacz również