Kwestie związane z tożsamością płciową są delikatne i niechętnie podejmowane w mediach. Niedawno prawdziwe gromy spadły na Leszka Millera, który odnosił się do orientacji seksualnej swojej wnuczki. Okazuje się, że tak samo przedstawia się orientacja seksualna rzeczniczki SLD.

Informacja o tym, że Monika Miller jest, biseksualna w ekspresowym tempie rozniosła się po mediach. Chcący pociągnąć temat dziennikarze przeprowadzili nawet rozmowę w tej sprawie z jej dziadkiem, Leszkiem Millerem.

Były szef rządu RP odnosząc się do doniesień o niebinarnej orientacji jego wnuczki, zaprzeczył, jakoby interesowały ją także kobiety. Wypowiedział przy tym słowa, które uznane zostały za obraźliwe, dla społeczności LGBT.

– Moja wnuczka nie miała dziewczyn w znaczeniu seksualnym. Monika jest normalną, heteroseksualną kobietą – powiedział dawny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Byłego premiera w obronę wzięła rzeczniczka SLD, która stwierdziła, iż polityk nie chciał nikogo urazić.

– W imieniu SLD przepraszam za to, że takie sformułowanie, w takim kontekście padło, jak mówiłam, myślę, że troszkę jednak było nadinterpretowane, ale rozumiem, że ono boli i budzi zrozumiały gniew wielu osób – powiedziała Anna Maria Żukowska.

Rzeczniczka SLD o swojej orientacji

W rozmowie z Queer.pl Żukowska wyraziła również, nadzieję, że choć odebrane jako obraźliwe, słowa Millera mogą zwrócić uwagę na biseksualistów, których jest bardzo mało.

Wyniki badań przeprowadzonych w 2002 roku w USA na grupie osób obu płci w wieku od 18 do 44 lat pokazały, że 1,9 proc. kobiet czuje równy pociąg do kobiet i mężczyzn. Wśród tych drugich z kolei odsetek osób o podobnych preferencjach był jeszcze mniejszy i wyniósł 1 proc.

Rzeczniczka SLD pokusiła się również o dokonanie własnego coming-out’u. Tłumacząc, problemy często dyskryminowanych w społeczeństwie biseksualistów, powiedziała, że rozumie je nader dobrze, gdyż należy do tej grupy osób.

– Wiem to z autopsji, bo sama jestem biseksualna i wiem z jakimi problemami osoby biseksualne się spotykają – powiedziała Żukowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia Krzysztof Krawczyk? Nie uwierzycie co robi poza koncertami
  2. Będzie dymisja w rządzie PiS! Wyciekł ukrywany plan rządu
  3. Tabletka Po Stosunku: fakty i mity (INFOGRAFIKA)
  4. Przywiązany pies do torów. Uratował go cudowny człowiek
  5. Wymarzone wakacje – gdzie polskie gwiazdy spędzają swój urlop?
Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska. Fot. YouTube/Rzeczpospolita TV
Monika Miller. Fot. Instagram.com/monicamiller_official
Flaga reprezentująca osoby biseksualne.

Popierasz coming-out'y?

  • Tak (63%, 39 głosów)
  • Nie (23%, 14 głosów)
  • Nie mam zdania (15%, 9 głosów)

Liczba głosujących: 62

Loading ... Loading ...

15 gwiazd, które straciły dziewictwo w zadziwiająco młodym wieku

14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]

źródło: se.pl