Znana polska polityk zaskoczyła wszystkich intymnym wyznaniem. Chodzi o jej orientację

Znana polska polityk zaskoczyła wszystkich intymnym wyznaniem. Chodzi o jej orientację

Kwestie związane z tożsamością płciową są delikatne i niechętnie podejmowane w mediach. Niedawno prawdziwe gromy spadły na Leszka Millera, który odnosił się do orientacji seksualnej swojej wnuczki. Okazuje się, że tak samo przedstawia się orientacja seksualna rzeczniczki SLD.

Informacja o tym, że Monika Miller jest, biseksualna w ekspresowym tempie rozniosła się po mediach. Chcący pociągnąć temat dziennikarze przeprowadzili nawet rozmowę w tej sprawie z jej dziadkiem, Leszkiem Millerem. Były szef rządu RP odnosząc się do doniesień o niebinarnej orientacji jego wnuczki, zaprzeczył, jakoby interesowały ją także kobiety. Wypowiedział przy tym słowa, które uznane zostały za obraźliwe, dla społeczności LGBT. - Moja wnuczka nie miała dziewczyn w znaczeniu seksualnym. Monika jest normalną, heteroseksualną kobietą - powiedział dawny przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Byłego premiera w obronę wzięła rzeczniczka SLD, która stwierdziła, iż polityk nie chciał nikogo urazić. - W imieniu SLD przepraszam za to, że takie sformułowanie, w takim kontekście padło, jak mówiłam, myślę, że troszkę jednak było nadinterpretowane, ale rozumiem, że ono boli i budzi zrozumiały gniew wielu osób - powiedziała Anna Maria Żukowska.

Rzeczniczka SLD o swojej orientacji

W rozmowie z Queer.pl Żukowska wyraziła również, nadzieję, że choć odebrane jako obraźliwe, słowa Millera mogą zwrócić uwagę na biseksualistów, których jest bardzo mało. Wyniki badań przeprowadzonych w 2002 roku w USA na grupie osób obu płci w wieku od 18 do 44 lat pokazały, że 1,9 proc. kobiet czuje równy pociąg do kobiet i mężczyzn. Wśród tych drugich z kolei odsetek osób o podobnych preferencjach był jeszcze mniejszy i wyniósł 1 proc. Rzeczniczka SLD pokusiła się również o dokonanie własnego coming-out'u. Tłumacząc, problemy często dyskryminowanych w społeczeństwie biseksualistów, powiedziała, że rozumie je nader dobrze, gdyż należy do tej grupy osób. - Wiem to z autopsji, bo sama jestem biseksualna i wiem z jakimi problemami osoby biseksualne się spotykają - powiedziała Żukowska.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Krzysztof Krawczyk? Nie uwierzycie co robi poza koncertami
  2. Będzie dymisja w rządzie PiS! Wyciekł ukrywany plan rządu
  3. Tabletka Po Stosunku: fakty i mity (INFOGRAFIKA)
  4. Przywiązany pies do torów. Uratował go cudowny człowiek
  5. Wymarzone wakacje – gdzie polskie gwiazdy spędzają swój urlop?
Rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska. Fot. YouTube/Rzeczpospolita TV Monika Miller. Fot. Instagram.com/monicamiller_official Flaga reprezentująca osoby biseksualne. źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News