Do nietypowej i kłopotliwej sytuacji doszło podczas programu Telewizji Polskiej „Gość Wiadomości”. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek nie pozwalała sobie przerwać swojego monologu i uciszała prowadzącą palcem.

W ostatnim wydaniu programu „Gość Wiadomości” w TVP Info gośćmi byli rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek oraz rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Rozmowa w programie zaczęła się od tematu prokuratora w stanie wojennym, Stanisława Piotrowicza. Poseł Prawa i Sprawiedliwości jest oskarżany o działalność przeciwko działaczom Solidarności poprzez m.in. tworzenie aktów oskarżenia.

Rozmowa natychmiast przeistoczyła się w monolog rzecznik formacji rządzącej, która zaczęła cytować wypowiedzi jakie rzekomo autorstwa opozycjonistów w PRL mających styczność z Piotrowiczem.

Gdy prowadząca program Danuta Holecka próbowała zapanować nad Mazurek i dać możliwość wypowiedzenia się drugiemu gościowi, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skutecznie ją uciszyła palcem. Gdy do głosu wreszcie doszedł rzecznik Platformy, prowadząca program już nie była tak potulna i co chwila przerywała mu i dopytywała go w trakcie jego wypowiedzi.

bh

...

Zobacz również