Rzadko się myli. Kobiety o tych imionach urodzą dziecko w 2018 roku

Rzadko się myli. Kobiety o tych imionach urodzą dziecko w 2018 roku

To nie żadne andrzejkowe wróżby, ani czary. To czysta matematyka. Żeby przewidzieć, które Polki zostaną mamami w 2018 roku wystarczy jedynie kilka danych statystycznych.

Polkom coraz więcej czasu zajmuje podjęcie decyzji o pozostaniu matką. Najlepsze lata swojej młodości wolą poświęcić na wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery, podróżowanie czy poszukiwanie wymarzonego księcia z bajki. Szacuje się, że średnia wieku kobiet z krajów UE, zachodzących w pierwszą ciążę to 28,7 lat.

Polki nie chcą wcześnie "grzebać się w pieluchach"

Ze statystyk wynika, że najwcześniej na macierzyństwo decydują się Rumunki i Bułgarki, a najpóźniej Włoszki i Hiszpanki. Polki uplasowały się po środku listy. GUS opublikował dane, na podstawie których widać znaczącą różnicę: w 2000 roku średni wiek kobiet zachodzących w pierwszą ciążę wynosił 24 lata, obecnie jest to 27 lat.

Mamami w tym roku zostaną...

Kiedy zestawimy średnią wieku kobiet rodzących po raz pierwszy, z rankingiem najpopularniejszych damskich imion z lat, w których się urodziły otrzymamy następujące wyniki. Szanse na pozostanie mamą mają: Katarzyna, Anna, Magdalena, Agnieszka, Joanna, Monika, Paulina, Marta, Karolina, Natalia, Justyna, Ewelina, Aleksandra, Małgorzata, Sylwia, Dominika, Klaudia, Agata, Martyna, Angelika, Weronika, Daria, Sandra, Beata, Emilia, Marlena, Alicja, Milena, Ewa, Roksana Źródło: mamadu.pl / GUS
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News