Rząd zabiera głos ws. odmowy przyjęcia 10 sierot z Syrii

Rząd zabiera głos ws. odmowy przyjęcia 10 sierot z Syrii Źródło: fot. flickr

Wczoraj media w Polsce obiegła informacja o odmowie przyjęcia 10 sierot do Sopotu i Gdańska, gdzie władze chciały udzielić im pomocy. Teraz rząd Prawa i Sprawiedliwości zabiera głos w sprawie.

Media poinformowały wczoraj, że rząd Prawa i Sprawiedliwości odmówił przyjęcia 10 sierot z ogarniętego wojną Aleppo, które chciały przyjąć Spot i Gdańsk. Informacja zbulwersowała część opinii publicznej, ponieważ chodzi o dzieci.

Dzisiaj głos w sprawie zabrał rzecznik rząd PiS Rafał Bochenek, który zdementował podawane przez media informacje.

 - Nieprawdziwą informacją jest to, że rząd odmówił przyjęcia dzieci z Aleppo. To informacja nieprawdziwa. Rząd polski nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie, a pismo wysłane do prezydenta Karnowskiego zawierało jedynie opis obiektywnych trudności związanych z takim przedsięwzięciem. Nie zawiera jednak żadnej decyzji, co do działania polskiego rządu w tym zakresie - poinformował media rzecznik rządu.

Jak dodał Bochenek, prezydent prezydent Sopotu Jacek Karnowski powinien sprecyzować swoje oczekiwania, ponieważ pismo które skierował do rządu jest zbyt ogólne tj. nie zawiera konkretnych danych, nie wskazuje ile miałoby to być osób i na jakich zasadach mieliby być przyjęci.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News