Rząd walczy ze
Wiadomości Pikio - 23 Lipca 2015

Rząd walczy ze "śmieciówkami" a sam na takich umowach zatrudnia

Jednym z głównych punktów kampanii wyborczej Ewy Kopacz jest walka z umowami "śmieciowymi". Jak się jednak okazuje w ministerstwach koalicji PO-PSL blisko połowa pracowników jest zatrudniona właśnie na takich umowach.

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w polskich ministerstwach kontrolę, z której wynika, że prawie połowa ministerialnych pracowników pracuje na umowach cywilnoprawnych tzw. śmieciówkach. Niechlubnymi rekordzistami w tej kwestii są ministerstwa kultury, rolnictwa, zdrowia i pracy. Ministerstwo kultury na umowach śmieciowych zatrudnia więcej osób niż na umowach o pracę co jest rekordem totalnym. Po ujawnieniu danych przez NIK na rząd Ewy Kopacz posypały się gromy ze strony opozycji, która zarzuciła rządzącym hipokryzję. Umowy śmieciowe to umowy cywilnoprawne zawierane pomiędzy pracodawcą i pracownikiem w celu uniknięcia ogromnych kosztów zatrudnienia oraz przepisów prawa pracy.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News