Już pojawiły się przecieki, dotyczące pomysłów rządu na przyszły rok. Wydaje się, że ucieszą one pokaźną część Polaków. Ekipa Beaty Szydło szykuje dla tysięcy obywateli prawdziwą niespodziankę.

Przecieki dotyczą ustawy budżetowej, której zapisy wyciekły do mediów. Jak wynika z niej, ekipa Szydło zamierza podkręcić pensje zatrudnionych w budżetówce Polaków. Na pierwszy ogień pójdą płace ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy otrzymają 400 złotych więcej.

Większe pieniądze otrzymają też nauczyciele. Ci mogą liczyć na 5% podwyżki od 1 września 2018 roku. Pewne też, że zasobniejsze staną się portfele zatrudnionych w Służbie Więziennej, Policji, Straży Granicznej, BOR i Straży Pożarnej. PiS chce też odzyskać zaufanie prokuratorów i sędziów, którzy również dostaną więcej pieniędzy.

Pojawiają się już domysły, skąd podwyżki dla zatrudnionych przez państwo Polaków. Rząd Beaty Szydło planuje wzmocnienie swojej pozycji przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, a najłatwiejszym sposobem na to jest wręczenie wyborcom większych pieniędzy. Niektórzy komentatorzy podkreślają, że PiS skorzystał z podobnej taktyki w 2015 roku z postulatem dotyczącym 500+.

źródło: dorzeczy.pl

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia