Rząd reaktywuje Karpacki Oddział Straży Granicznej

Rząd reaktywuje Karpacki Oddział Straży Granicznej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało się na powtórne powołanie do życia Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Oddział został zlikwidowany w roku 2013, a teraz wznowi działalność na skutek kryzysu imigracyjnego, z którym zmaga się w ostatnim czasie Unia Europejska.

Według wstępnych danych, pogranicznicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej będą kontrolować odcinek naszej południowo-wschodniej granicy. W zakres obowiązków strażników wejdzie także legitymowanie obcokrajowców przebywających na terytorium Rzeczpospolitej. Pracownicy Straży Granicznej będą sprawdzać czy obcokrajowcy przebywają na terytorium kraju legalnie oraz czy posiadają pozwolenie na pracę.

Strażnicy graniczni będą gotowi do działania także podczas sytuacji nadzwyczajnych, na przykład „jeśli południową granicę Polski zaczną przekraczać liczne grupy uchodźców z krajów Azji i Afryki”.

Karpacki Oddział Straży Granicznej będzie pracować głównie na terytorium Małopolski, w okolicach Tarnowa, Zakopanego i Krakowa.

karpacki

Józef Gawron, Interfax

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News