Propozycję zaostrzenia kary za obrazę uczuć religijnych przedstawił ministrowi sprawiedliwości w interpelacji poseł jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński. Uważa on, że do niepokojących incydentów dochodzi coraz częściej.

Świętokrzyski poseł PiS, Dominik Tarczyński, był zaangażowany w pielęgnowanie życia religijnego Polaków jeszcze przed swoim parlamentarnym debiutem. Był m.in. organizatorem kontrowersyjnych pielgrzymek rodaków do Libanu. Po objęciu mandatu zasłynął wpisem na twitterze, w którym wyzywał na „solo” Lecha Wałęsę. Byłego prezydenta określił mianem bydlaka.

Tarczyński, mówiąc o wzrastającej częstotliwości aktów obrazy religijnej, powołuje się na sprawę „Klątwy”. Spektakl, który stał się przedmiotem politycznych sporów, jest zdaniem posła alarmujący. Ma on wskazywać na potrzebę zaostrzenia kar za obrazę uczuć religijnych.

 – To właśnie tam doszło do odrażających i obrzydliwych czynów takich jak m.in. symulowanie aktu seksualnego z figurą św. Jana Pawła II, ścięcie stojącego na scenie Krzyża piłą, użycie Krzyży jako młotków czy strzelającej broni palnej – pisze w interpelacji Tarczyński.

Poseł twierdzi, że coraz częściej można zaobserwować akty obrazy uczuć religijnych w środkach masowego przekazu. W interpelacji prosi o przedstawienie statystyk dotyczących tego typu zachowań.

...

Zobacz również