Rząd PiS długo będzie się z tego tłumaczył. Przez jedną decyzję polityków tysiące Polaków straci pracę. Już teraz wielu z nich ląduje na bezrobociu lub musi zmienić branżę. Takie efekty przyniósł zakaz handlu.

Zakaz handlu w niedziele i święta wprowadzony został w Polsce na początku 2018 roku. I choć część z nas mogła przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy, zdecydowana większość uważa, że był to duży błąd. Nawet ci, którzy początkowo stali murem za wprowadzeniem zakazu, teraz nagle zmieniają zdanie i ubiegają się o jego zniesienie. Co się wydarzyło?

Rząd PiS wprowadził zakaz handlu. Teraz tysiące ludzi traci prace

Zakaz handlu miał dać Polakom wolne niedziele – zarówno tym, którzy pracują w marketach, jak i tym, którzy ten dzień tygodnia spędzali na zakupach. Zamknięte sklepy miały jednoczyć rodziny, które zamiast w supermarketach spędzą cały dzień w domu, kinie lub na spacerze.

Drugim celem programu miała być poprawa sytuacji małych sklepików osiedlowych. Właściciel takiego sklepu mógłby bowiem sprzedawać swój towar w niedzielę, podczas gdy duże sklepy są zamknięte. To eliminowałoby konkurencję i przyciągało ludzi właśnie do mniejszych punktów handlowych.

Coś jednak poszło nie tak i zamiast zdobywać nowych klientów, właściciele małych sklepów zaczęli zamykać swoje biznesy. Zakaz handlu w niedziele zniszczył wszystko, co do tej pory budowali. Okazało się, że w niedzielę faktycznie klientów przybywa, ale za to w piątek i sobotę Polacy chętniej wybierają duże supermarkety, w których mogą kupić w tańszych cenach produkty „na zapas”.

Rząd PiS nie wziął przykładu z Węgrów. Identyczna sytuacja w innym kraju

Identyczna sytuacja miała miejsce podczas wprowadzenia zakazu handlu na Węgrzech. Polski rząd powinien wyciągnąć wnioski z błędu tego kraju europejskiego. Według najnowszych badań spadek obrotów w tradycyjnych sklepach w tym roku wynosi aż 5,1 procent, a może być tylko gorzej. Małe sklepiki są zamykane, a ich pracownicy zwalniani. Zakaz handlu w niedzielę uderzył także w pracowników dużych marketów, którzy w soboty muszą zostawać do bardzo późnych godzin, a już w poniedziałek jeszcze przed świtem wykładają towary na półki.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Szydło totalnie pogrążona. Zapadła się pod ziemię ze wstydu
  2. Trzy miliony dzieci bez 500 plus! Wszyscy tracą świadczenie od rządu
  3. Masz konto w jednym z tych banków? Ta aplikacja może WYCZYŚCIĆ twoje konto
  4. W ostatniej chwili uratowali kilkadziesiąt psów! Tragiczna akcja w Polsce

MEMY po niedzieli bez handlu - jest jeden MOCNY!

HORRENDALNE sumy! Tak PiS płaci ludziom obozu władzy [ZDJĘCIA]

Zobacz również