To będzie koniec PiS! Publicysta nie ma wątpliwości: "Upadną, gdy skończą się pieniądze"

To będzie koniec PiS! Publicysta nie ma wątpliwości: "Upadną, gdy skończą się pieniądze"

Rząd PiS wydaje się nie do pokonania. A jednak opozycja nieustannie liczy na to, że już niebawem nastąpi koniec partii rządzącej. Tym razem pojawiła się odpowiedź na powtarzające się pytanie "kiedy upadnie PiS". Zdaniem publicysty partia Jarosława Kaczyńskiego skończy swoje rządy, gdy skończą im się pieniądze.

Rząd PiS od 2015 roku niepodzielnie włada krajem. To dzięki wyjątkowo dobremu wynikowi wyborczemu, który zapewnił partii rządzącej stabilną większość parlamentarną. Od dawna część sceny politycznej pyta kiedy nastąpi koniec ugrupowania Kaczyńskiego. Teraz z odpowiedzią przybył im publicysta Piotr Miączyński który uważa, że partia Kaczyńskiego skończy swoje rządy gdy skończą się im pieniądze. W jego ocenie rząd PiS, obiecując 500 złotych na dziecko wygrał poprzednie wybory. Na najbliższe przygotowana jest obietnica 300 złotych wyprawki oraz kolejny program 500 plus - tym razem dla emerytów. Publicysta uważa, że w tym tempie rządowi skończą się pieniądze i w końcu nie będą mieli za co wygrać wyborów.

Rząd PiS bankrutem?

Zdaniem Piotra Miączyńskiego Platforma Obywatelska wstrzymywała wiele reform bo nie było to dla nich rentowne. Dzięki takim praktykom utrzymali ster władzy przez dwie kadencje. Jednak rząd PiS jest jak zwykle w opozycji do PO i ich taktyka jest zupełnie inna. Jak podkreśla publicysta, rozdawnicza polityka Prawa i Sprawiedliwości ma na celu zwabienie wyborców do urn. Jednak powstaje problem, gdyż rząd takim działaniem "wiesza sobie pętlę na szyi". Miączyński podkreśla, że to nie może trwać w nieskończoność. W związku z tym rząd PiS potrwa tyle, na ile starczy im pieniędzy. Dodaje również, że aktualnie rządząca partia trafiła na ten moment gdy budżet ma się naprawdę dobrze. A w jakim stanie budżet jest w tej chwili? Najgorzej jeszcze nie jest, jednak widać coraz większą nerwowość w wydawaniu oraz przemieszczaniu środków. Przykładem takich działań może być budowa dróg, która ma być finansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z pieniędzy, które na początku miały być przeznaczone na armię. Podsumowując Miączyński stawia tezę, iż rząd PiS albo zrezygnuje z polityki rozdawniczej, albo będzie zmuszony podnieść podatki. Drugi wariant może zdecydowanie zakończyć aktualne rządy.Najlepsze newsy dnia:

  1. Polsat się z tego nie wytłumaczy! Ujawniono umowy resortu Gowina
  2. Będzie dymisja w rządzie PiS! Morawiecki wściekły na ministra
  3. Ujawniono sensacyjną umowę, która pogrąży Andrzeja Dudę. To dlatego wygrał wybory?
Następny artykuł