PiS ugiął się pod naciskiem prasy! Wycofują się ze zmiany, o której mówiła cała Polska

PiS ugiął się pod naciskiem prasy! Wycofują się ze zmiany, o której mówiła cała Polska

Rząd PiS w swoich reformach i wprowadzanych zmianach rzadko sugeruje się głosem zarówno obywateli, jak i mediów. Jednak teraz musiał się ugiąć pod naporem tak drastycznej krytyki.

Rząd PiS był krytykowany przez wiele swoich decyzji. Reformy wprowadzane przez partię Jarosława Kaczyńskiego znajdywały negatywny odzew zarówno ze strony opozycji, jak i mediów oraz obywateli, którzy nie chcieli się godzić na rządy Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z takich zmian była decyzja o tym, że każdy nauczyciel niezależnie czy jest zatrudniony w placówce państwowej, czy prywatnej, musi pracować na umowie o pracę. Teraz PiS wycofuje się ze swoich wcześniejszych postanowień.

Rząd PiS ugiął się pod naporem mediów

Chodzi dokładniej o portal money.pl, który już od miesięcy ostrzegał nas o rezultatach decyzji podjętych przez rząd PiS. Swojego niezadowolenia nie ukrywali również nauczyciele, psychologowie, logopedzi oraz terapeuci pedagogiczni, którzy często w placówkach prywatnych pracują dorywczo. Rodzice również byli zaniepokojeni projektem rządu, jednak dzięki nagłośnieniu przez media całej sprawy PiS w końcu zdecydował się ulec pod naporem i zrobić wyjątki od nowych zasad. - Odstąpienie od tego wymogu dopuszczalne jest jedynie w uzasadnionych przypadkach, za zgodą kuratora oświaty, a w przypadku zatrudnienia do zajęć z zakresu kształcenia zawodowego – za zgodą organu prowadzącego - czytamy w komunikacie od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Terapeuci i osoby pracujące głównie z dziećmi niepełnosprawnymi, którzy czas swojej pracy dostosowują do ich potrzeb, zapowiedzieli, że w urzędach będą powoływać się wyżej podany komunikat i artykuły w mediach. Mają nadzieję, że w ten sposób będą mogli nadal pracować na starych zasadach, ponieważ wielu z nich nie może sobie pozwolić na pracę w pełnym etacie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wałęsa „poda rękę” Morawieckiemu. Ale najpierw go ośmieszył
  2. Usiadł na Lechu Kaczyńskim. Teraz policja zniszczyła mu życie
  3. Zarabiasz mało? Rząd dorzuci ci do wypłaty dodatkowe pieniądze
źródło: money.pl Następny artykuł