Hojne obietnice nie pomogły. Nowy sondaż nie wróży PiS najlepiej

Hojne obietnice nie pomogły. Nowy sondaż nie wróży PiS najlepiej Źródło: fot. wikimedia.org

Rząd PiS wedle najnowszych sondaży musi się mieć na baczność. Wszystko wskazuje na to, że hojne obietnice z konwencji partii nie zdały się na wiele. Wygląda na to, że może nas czekać prawdziwie zażarta walka podczas najbliższych wyborów.

Rząd PiS według ostatnich sondaży nie wypada najlepiej. Opozycja z każdym dniem rośnie w siłę i stanowi jak najbardziej realne zagrożenie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. PiS przez ostatnie wybory parlamentarne może teraz czuć się zbyt pewnie i wyjść z założenia, że skoro dane metody podziałały 4 lata temu, to i teraz będzie podobnie. Jednak wiele wskazuje na to, że Polacy wychodzą z innego założenia. Jeżeli PiS chce ponownie zwyciężyć, to musi teraz przede wszystkim zadbać o wizerunek całego ugrupowania, który został w ostatnich miesiącach bardzo mocno nadszarpnięty.

Rząd PiS upada na kolana?

Nie ulega wątpliwości, że aktualny rok na polskiej scenie politycznej będzie jednym z najważniejszych w całej historii Polski. Przez ostatnie 4 lata niepodzielnie w naszym kraju rządził PiS, a polityka partii sprawiła, że wśród opozycji oraz obywateli ugrupowanie zyskało wielu przeciwników. Nie wróży to najlepiej aktualnemu obozowi władzy, jeżeli chodzi o nadchodzące wielkimi krokami wybory.

Wedle najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" w wyborach do Parlamentu Europejskiego czekać nas będzie naprawdę wyrównana walka o pierwsze miejsce na podium. Co prawda w przeprowadzonym badaniu wyszło, że PiS zająłby pierwsze miejsce z poparcie na poziomie 38%, ale na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 32%. Podium zamyka Wiosna z 12% głosów, a następnie mamy Kukiz'15 z 8%.

Obecność PiS i Koalicji Obywatelskiej, a raczej Koalicji Europejskiej na podium nie powinno nikogo raczej dziwić, ponieważ mowa o najsilniejszych graczach polskiej polityki. Jednak ich pozycje w rankingach bardzo często się zmieniają, co tylko pokazuje niepewną sytuację, w jakiej znalazł się obecny rząd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej, trzeba zauważyć drastyczny spadek, jeżeli chodzi o poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego i jego polityków na przestrzeni ostatnich lat. Jednocześnie walka o głosy wyborców dopiero się zaczyna i w tej sprawie mogą zajść jeszcze drastyczne zmiany. Szczególnie w ostatnim czasie PiS jest lawinowo krytykowany za coraz to inne afery z udziałem swoich członków, a to ostatecznie może rzutować na spektakularną porażkę partii.

  1. Małgorzata Kożuchowska nie zawsze wyglądała jak chodzący ideał piękna. Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę!
  2. Syn lubianego dziennikarza TVP jest bardzo przystojny! Te zdjęcia zwalą was z nóg!
  3. Tomasz Komenda jest w fatalnym stanie. Właśnie interweniował premier
  4. Dorota Szelągowska przytyła 30 kg. Później wszystko się zmieniło
  5. Rozpłaczecie się. Cierpiąca z bólu Zuzia tuż przed śmiercią pożegnała się z mamą na zawsze

 

źródło: Na teamat

Następny artykuł