Hojne obietnice nie pomogły. Nowy sondaż nie wróży PiS najlepiej

Hojne obietnice nie pomogły. Nowy sondaż nie wróży PiS najlepiej Źródło: fot. wikimedia.org

Rząd PiS wedle najnowszych sondaży musi się mieć na baczność. Wszystko wskazuje na to, że hojne obietnice z konwencji partii nie zdały się na wiele. Wygląda na to, że może nas czekać prawdziwie zażarta walka podczas najbliższych wyborów.

Rząd PiS według ostatnich sondaży nie wypada najlepiej. Opozycja z każdym dniem rośnie w siłę i stanowi jak najbardziej realne zagrożenie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. PiS przez ostatnie wybory parlamentarne może teraz czuć się zbyt pewnie i wyjść z założenia, że skoro dane metody podziałały 4 lata temu, to i teraz będzie podobnie. Jednak wiele wskazuje na to, że Polacy wychodzą z innego założenia. Jeżeli PiS chce ponownie zwyciężyć, to musi teraz przede wszystkim zadbać o wizerunek całego ugrupowania, który został w ostatnich miesiącach bardzo mocno nadszarpnięty.

Rząd PiS upada na kolana?

Nie ulega wątpliwości, że aktualny rok na polskiej scenie politycznej będzie jednym z najważniejszych w całej historii Polski. Przez ostatnie 4 lata niepodzielnie w naszym kraju rządził PiS, a polityka partii sprawiła, że wśród opozycji oraz obywateli ugrupowanie zyskało wielu przeciwników. Nie wróży to najlepiej aktualnemu obozowi władzy, jeżeli chodzi o nadchodzące wielkimi krokami wybory.

Wedle najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" w wyborach do Parlamentu Europejskiego czekać nas będzie naprawdę wyrównana walka o pierwsze miejsce na podium. Co prawda w przeprowadzonym badaniu wyszło, że PiS zająłby pierwsze miejsce z poparcie na poziomie 38%, ale na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z wynikiem 32%. Podium zamyka Wiosna z 12% głosów, a następnie mamy Kukiz'15 z 8%.

Obecność PiS i Koalicji Obywatelskiej, a raczej Koalicji Europejskiej na podium nie powinno nikogo raczej dziwić, ponieważ mowa o najsilniejszych graczach polskiej polityki. Jednak ich pozycje w rankingach bardzo często się zmieniają, co tylko pokazuje niepewną sytuację, w jakiej znalazł się obecny rząd.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej, trzeba zauważyć drastyczny spadek, jeżeli chodzi o poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego i jego polityków na przestrzeni ostatnich lat. Jednocześnie walka o głosy wyborców dopiero się zaczyna i w tej sprawie mogą zajść jeszcze drastyczne zmiany. Szczególnie w ostatnim czasie PiS jest lawinowo krytykowany za coraz to inne afery z udziałem swoich członków, a to ostatecznie może rzutować na spektakularną porażkę partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska nie zawsze wyglądała jak chodzący ideał piękna. Aktorka przeszła spektakularną metamorfozę!
  2. Syn lubianego dziennikarza TVP jest bardzo przystojny! Te zdjęcia zwalą was z nóg!
  3. Tomasz Komenda jest w fatalnym stanie. Właśnie interweniował premier
  4. Dorota Szelągowska przytyła 30 kg. Później wszystko się zmieniło
  5. Rozpłaczecie się. Cierpiąca z bólu Zuzia tuż przed śmiercią pożegnała się z mamą na zawsze

 

źródło: Na teamat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News