PiS się z tego nie podniesie! Ujawniono miażdżący raport

PiS się z tego nie podniesie! Ujawniono miażdżący raport

Rząd PiS znalazł się w centrum gigantycznej afery. Chociaż powszechnie sądzono, że temat nagród dla ministrów w rządzie Beaty Szydło nie powróci, przywołano go ze zdwojoną siłą. Co nowego odkryto w sprawie?

Kiedy Krzysztof Brejza pokazał na Twitterze, jak ogromne premie otrzymali szefowie resortów oraz wysoko postawieni urzędnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, obywatele byli wściekli. Oliwy do ognia dolała wtedy sama Szydło, twierdząc bezpośrednio, że nagrody po prostu się im należały.

Rząd PiS w jeszcze większych tarapatach

Ministrów pogrzebał jednak właśnie całkowicie specjalny raport Najwyższej Izby Kontroli. Nosi on tytuł "Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2017 r.", ma około 400 stron oraz zawiera omówienie premii przyznanych ministrom. Jak wynika z treści dokumentu, w 2017 roku nagrody przyznane politykom oraz urzędnikom były aż dwunastokrotnie wyższe, niż kwoty dla członków rządu PO-PSL w latach 2014-2015. Względem roku 2016 były za to wyższe pięciokrotnie.

Szczegóły kontrowersyjnego raportu

Poza tym zaznaczono, że premie poprzedniej Rady Ministrów miały z roku na rok podobną wysokość. Rząd PiS windował je za to w zaskakującym tempie. Politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością nie skomentowali jeszcze treści głośnego dokumentu. Już wkrótce będą jednak musieli prawdopodobnie odnieść się do zawartych w nim danych oraz zająć konkretne stanowisko. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann wsadzi do więzienia wroga PiS? Padły ostre słowa
  2. Misiewicz ujawnia prawdę o Kaczyńskim. Co na to prezes?
  3. Szokujący atak na Kaczyńskiego. „Modlimy się, żebyś ZDYCHAŁ w męczarniach”
  4. Co się dzieje z królową?! Cała Wielka Brytania przygotowała się na śmierć Elżbiety II
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News