PiS PRZYSPIESZA atak na Sąd Najwyższy! Złożono NOWY projekt ustawy

PiS PRZYSPIESZA atak na Sąd Najwyższy! Złożono NOWY projekt ustawy

Afera związana z Sądem Najwyższym nadal trwa. Nie cichną głosy oburzenia, zarówno ze strony opozycji jak i obywateli naszego kraju. Rząd PiS chce jak najszybciej uciszyć wszystkie protesty i doprowadzić sprawę do końca. Właśnie złożono nowy projekt ustawy.

Rząd PiS zdecydował, że aby uciszyć głosy przeciwników zmian w Sądzie Najwyższym, potrzebne są kolejne drastyczne kroki. Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf została odsunięta od funkcji przez decyzję Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie przebywa na przymusowym urlopie, a zastępuje ją Józef Iwulski, jednak sędziowie w dalszym ciągu twierdzą, że to ona pełni tę rolę. Podobne zdanie podzielają obywatele Polski, którzy twierdzą, że decyzja o odsunięciu Gersdorf z tego stanowiska była niezgodna z konstytucją. Kwestię po raz kolejny próbuje naprostować rząd PiS - do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący wyboru pierwszego prezesa Sądu Najwyższego.

Rząd PiS: Nowa ustawa dotycząca Sądu Najwyższego

- Nadanie nowego brzmienia art. 111 § 5 służy umożliwieniu szybszego – z pożytkiem dla funkcjonowania Sądu Najwyższego – doprowadzenia do powołania Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, już po obsadzeniu 2/3 stanowisk sędziów Sądu Najwyższego - czytamy w uzasadnieniu wprowadzenia nowej ustawy. Zmiana zapowiedziana w ustawie spowoduje, że prezydent kraju będzie mógł dużo szybciej zmienić osobę na stanowisku pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Wystarczyć ma obsadzenie 2/3 miejsc w Sądzie Najwyższym. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Olejnik NA ŻYWO zmiażdżyła Jakiego! Burza w studiu TVN24
  2. Jackowski ostrzega Polaków przed śmiertelnym zagrożeniem! Uważajcie na siebie
  3. Kaczyński brutalnie ośmieszony! Prezes PiS gotuje się ze wściekłości
  4. Zabijają zwierzęta i jeszcze się tym szczycą. Mieszają w to Boga
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News