Pracujesz? Rząd szykuje niespodziankę. W kieszeni zostanie nam 10 mld złotych

Pracujesz? Rząd szykuje niespodziankę. W kieszeni zostanie nam 10 mld złotych Źródło: Fot. Screen/Onet News

Rząd PiS wraz ze zbliżającymi się wyborami coraz bardziej stara się przypodobać Polakom. Niedawno zachwyt wywołało wprowadzenie emerytur dla matek, a teraz Prawo i Sprawiedliwość szykuje kolejną niespodziankę, która tym razem zachwycić ma wszystkich zatrudnionych obywateli. Podobno w kieszeni zostanie nam zawrotna suma. 

Rząd PiS stojąc przez całą kadencję za sterami naszego kraju, wywołał wiele kontrowersji. Lista skandali jest naprawdę długa, teraz jednak zbliżają się wybory, trzeba więc robić wszystko, by przypodobać się Polakom. Wszyscy wciąż mówią o "taśmach Kaczyńskiego" oraz skandalu wokół TVP. Politycy muszą więc stanąć na wysokości zadania i zrobić wszystko, by wymazać te zajścia z pamięci wyborców, a powstałe luki wypełnić dobrymi skojarzeniami z Prawem i Sprawiedliwością. Choć to 500 plus uważane jest za czołowy projekt "dobrej zmiany", który rząd PiS do dziś opisuje jako swój największy sukces, niedawno wprowadzona emerytura dla matek także przekonała do obecnej władzy wielu Polaków. Na tym jednak nie koniec, teraz okazuje się bowiem, że już wkrótce niespodziankę dostaną również wszyscy pracujący obywatele. W kieszeni zostać ma nam nawet 10 mld złotych.

Rząd PiS szykuje niespodziankę dla pracujących Polaków

Już po wprowadzeniu 500 plus pojawiły się liczne pytania o to, czy nasz kraj stać na takie rozdawnictwo. Jeszcze częściej pojawia się ta wątpliwość teraz, gdy ogłoszono specjalną emeryturę dla matek, politycy najwyraźniej jednak zupełnie się tą kwestią nie przejmują. Wiele osób miało jednak pretensje o to, że rząd PiS wspomaga wszystkich, oprócz przeciętnych obywateli, którzy również nie mają łatwego życia w związku z przeciętnymi wynagrodzeniami oraz coraz wyższymi cenami w sklepach. Teraz jednak wszystko ma się zmienić, rząd PiS bowiem chce wprowadzić w życie prawdziwą niespodziankę dla wszystkich pracujących Polaków. Minister Czerwińska stwierdziła, iż budżet poradzi sobie bez kwoty rzędu 8-10 mld złotych, które będą mogły już wkrótce pozostać w naszych kieszeniach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 mld zostanie w kieszeni obywateli?

Jakim cudem pracownicy mają aż tak się wzbogacić? Otóż te 10 mld po prostu nie zostanie wyciągnięte z naszych kieszeni dzięki "istotnemu zwiększeniu kosztów uzyskania przychodów" oraz "wprowadzeniu nowej ulgi w PIT-ach". Podkreślić jeszcze raz jednak trzeba, że dotyczy to jedynie osób aktywnych zawodowo. Wcześniejsze podniesienie płacy minimalnej oraz kwoty wolnej od podatku było ulgą jedynie dla najbiedniejszych, ta niespodzianka natomiast ma prawdopodobnie objąć ogół pracowników. Jak donoszą media, ostateczna decyzja w tej sprawie zapaść ma już w ciągu najbliższych kilku tygodni, a już wkrótce z pewnością poznamy szczegóły projektu.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Dawna ikona TVP, dziś wygląda POTWORNIE. Nie uwierzycie, kto jest jej mężem!
  2. Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Co się dzieje? Powiedziała prawdę!
  3. Znaleziono teczkę współpracownika Kaczyńskiego. Już wiadomo, kto działał na rzecz służb PRL
  4. Panika w Warszawie. Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy, ewakuowano metro
  5. To ona zastąpi Basię Kurdej-Szatan w roli. Fani wściekli
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Spider's web Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu