Rząd sypnie kasą jeszcze przed wyborami. Należy się prawie każdemu
Bartłomiej Chudy - 18 Grudnia 2018

Rząd sypnie kasą jeszcze przed wyborami. Należy się prawie każdemu

Rząd PiS przygotowuje się do wprowadzenia kolejnego programu socjalnego. Jak ustalił dziennik "Fakt" chodzi o miliony złotych, z których skorzystają Polacy powiększający swoje rodziny.

Rząd PiS nie zwalnia tempa. Jak donosi "Fakt" trwają prace nad kolejnym ważnym programem socjalnym rządu. Tym razem decydenci chcą zwrócić uwagę na przyszłe mamy. W politycznych kulisach coraz więcej mówi się o programie socjalnym, który wsparłby przyszłe mamy.

Darmowe leki dla ciężarnych. Rząd PiS pracuje nad nowym programem

Tym razem mowa o projekcie "Ciąża plus". Ideą rządu jest dofinansowanie leków i preparatów, z których korzystają kobiety ciężarne. Przyszłe matki mogłyby liczyć na listę leków zrefundowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. - Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe. W związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży – cytuje wicepremier Beatę Szydło Fakt.pl. Dalej czytamy też, że parlamentarzyści przygotowali już projekt ustawy. Jego założenia zostały w czwartek przyjęte przez Komitet Społeczny Rady Ministrów. To wskazywałoby, że wkrótce wejdzie w procedurę sejmowej legislacji (czytania, poprawki). Na ten moment projekt zakłada ustalenie listy leków do refundacji "C" - takie oznaczenie leków i preparatów dotyczy właśnie kobiet ciężarnych. Na jakie leki mogłyby przyszłe mamy liczyć? Z dzisiejszych ustaleń wynika, że darmowe będą tylko te leki, które lekarz przepisze na receptę. Chodzi m. in. o farmaceutyki na nadciśnienie, cukrzycę ciążową czy utrzymanie ciąży (zapisane przez ginekologa, lekarza rodzinnego lub specjalistę).DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
gotowanie 210 zdrowych nawyków żywieniowych, które każdy powinien wprowadzićCzytaj dalej
Program miałby kosztować 20 milionów złotych rocznie. Odpowiedzialne za jego wdrożenie będzie rzecz jasna Ministerstwo Zdrowia. Przypuszcza się, że resort dostanie ok. 4 miesiące na przygotowanie stosownej listy leków dla kobiet w ciąży, które zostaną objęte refundacją. Fakt.pl zaznaczył, że nie będzie rozróżnienia na metodę poczęcia - rodziny, w których nastąpiło poczęcie metodą in vitro mogą spać spokojnie. Również załapią się na rządowy program. Na ten moment projekt zakłada refundację leków na wniosek lekarza. Nie wspomniano o okresie ciąży - od którego lub do którego miesiąca- obowiązywałyby darmowe leki. Żeby skorzystać z nowego programu sam lekarz przepisujący farmaceutyki powinien mieć podpisaną umowę z NFZ.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To nie ciąża ani tłuszcz. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli w brzuchu kobiety
  2. Tysiące Polaków na skraju śmierci. PiS odbiera im darmowe leki
  3. Osobisty lekarz ujawnił jakie leki bierze Trump. Przeciwnicy kpią: To nie jest prawdziwy mężczyzna!
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Jak uniknąć choroby Alzheimera? 15 pożytecznych zachowańCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News