Oficjalne: nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS!

Oficjalne: nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS!

Rząd PiS w obliczu zaskakującej dymisji. Rezygnację z urzędu złożył wiceminister polityki pracy i polityki społecznej - poinformowały przed chwilą media ogólnopolskie. To zaskakująca decyzja nad którą ubolewa szefowa resortu Elżbieta Rafalska i cały obóz PiS.

Rząd PiS kojarzony jest w znacznej mierze ze sprawnej realizacji programów socjalnych. Odpowiada za nie właśnie resort pracy i polityki społecznej. Mowa przede wszystkim o programie Rodzina 500 plus, tzw. "wyprawce szkolnej", a więc najbardziej rozpoznawalnych w społeczeństwie "socjalach", które przysporzyły rządowi sporo zwolenników.

Niespodziewana dymisja. Rząd PiS - odchodzi wiceminister ważnego resortu

- Dziękuję mojej wspaniałej szefowej Elżbiecie Rafalskiej za współpracę. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i Beacie Szydło za zaufanie i możliwość pracy dla Ojczyzny. To zaszczyt i honor - napisał wiceminister PiPS na Twitterze. Bartosz Marczuk był przed lat dziennikarzem, m. in. kierownikiem działu w "Dzienniku Gazecie Prawnej", czy zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej". Prowadził aktywnie swoje konto na Twitterze, na którym publikował kolejne informacje o sukcesach polityki socjalnej i demograficznej rządu. O swojej rezygnacji poinformował też za pośrednictwem Twittera.

Resort sukcesu. Odpowiadał m. in. za 500 plus

- Ubolewamy, że Bartek odchodzi z resortu - podkreśliła Elżbieta Rafalska. Podziękowała za całokształt współpracy, miała zaznaczyć, że polityk nie odejdzie od razu. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Bartosz Marczuk pracował jako podsekretarz stanu od grudnia 2015 roku. Odpowiadał za prace na siedmioma ustawami. Chlubi się nie tylko wdrożeniem wspomnianego 500 plus, czy uczniowskiej "wyprawki", ale cyfryzacją (wnioski o świadczenia składać można elektronicznie), czy "gruntowną" zmianą w prawie dotyczącym alimentów. - Dobrze wykorzystany czas - napisał później. Nie znamy jeszcze jego potencjalnego następcy. O sprawie będziemy informowali na bieżąco.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będzie zakaz handlu w soboty. Rafalska: Zostanie wprowadzony bardzo szybko
  2. Niespodziewany apel młodej kobiety. „Zabierzcie 500 plus samotnym matkom!”
  3. Chcesz dostać 500 plus albo 300 plus? Lepiej się pospiesz!
  4. Delfin podpłynął do nurka, błagał o pomoc. Szokujący finał
  5. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News