Niemieckie media o śmierci Adamowicza. Winę zrzucają na PiS

Niemieckie media o śmierci Adamowicza. Winę zrzucają na PiS

Rząd PiS i państwowa telewizja zostały uznane w niemieckiej prasie za winnych politycznego napięcia, które doprowadziło do śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Rząd PiS na cenzurowanym w niemieckiej prasie. Już dawno opinia publiczna za Odrą nie napisała tylu niepochlebnych słów o rządach partii Jarosława Kaczyńskiego, co w ostatnim czasie.

Rząd PiS w negatywnym świetle. Niemieckie media komentują zamach na Pawła Adamowicza

W Niemczech komentuje się tragiczne wydarzenia z Gdańska. W trakcie niedzielnego finału WOŚP zaatakowany został prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. Umarł następnego dnia, mimo wielkiego wysiłku lekarzy. Rany okazały się zbyt rozległe. Część niemieckich mediów - jak informuje serwis TVP Info - określa zamach na prezydenta "skutkiem nienawiści". Winą takiego stanu rzeczy obarcza się "spolaryzowaną scenę polityczną", która nakręca do agresji.

Morderstwo postaci liberalnej, demokratycznej Polski

- Zamach wywołał oburzenie, zwłaszcza że ton dyskusji uległ silnemu zaostrzeniu przez prawicowe stronnictwa i państwową telewizję. W osobie Adamowicza zamordowano postać liberalnej, demokratycznej Polski - cytujemy artykuł Floriana Hassela z "Suddeutsche Zeitung". Z kolei "Die Welt" zaznacza, że polskie ulice są zupełnym przeciwieństwem tego co dzieje się w rodzimym internecie. Dlatego też zabójstwo prezydenta jest szokiem dla Polaków. Najdalej w zarzutach posunęła się "Deutsche Welle", która za śmierć Adamowicza posądziła "w znacznej mierze polską prawicę i obóz rządzący". Odważne tezy publikuje też „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Zdaniem tej gazety Paweł Adamowicz od lat był uosobieniem zła, wręcz nienawiści dla polskiej prawicy. Ta ostatnia obrywa w niemieckiej prasie jeszcze mocniej niż rząd PiS. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Z kolei o klimacie "pogromu" napisało "Tageszeitung". W gazecie pojawiła się odważna teza - polski rząd może wykorzystać tragedię z Gdańska, by postawić przed sądem uwielbianego przez wielu Polaków Jurka Owsiaka. Niemiecka prasówka nie pozostawia złudzeń. Nasi zachodni sąsiedzi po tragedii z Gdańska utwierdzają się w zdaniu na temat polskiej demokracji. Na marginesie przytaczają inne niechlubne działania PiS - związane chociażby z demontowaniem trójpodziału władzy. rząd PiS screen Taz.de ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Andrzej Duda skompromitował się przed niemieckimi dziennikarzami. Żenada roku
  2. Lider opozycji skasował Morawieckiego! Rząd PiS zamarł, gdy usłyszał te słowa z mównicy
  3. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Kiedyś był to blok na warszawskim Ursynowie, a teraz…
  4. Jak wygląda córka Barbary Kurdej-Szatan? Jest niewiarygodnie podobna do mamy
  5. Tak rząd PiS tuszuje wielką aferę. Skoordynowana akcja za plecami Polaków
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News