Wielka afera! Minister właśnie WYLECIAŁ z hukiem z rządu

Wielka afera! Minister właśnie WYLECIAŁ z hukiem z rządu

Rząd PiS bardzo restrykcyjnie podchodzi do sprawy lojalności w swoich strukturach. Boleśnie przekonał się o tym jeden z wiceministrów, który z hukiem został wyrzucony z resortu za swoje słowa wypowiedziane z sejmowej mównicy.

Wszystko miało miejsce 5 lipca, podczas posiedzenia sejmu. Poseł Jarosław Sachajko, który startował w wyborach z list Kukiz'15 zadał pytanie do ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi. Chodziło o rozprzestrzenianie się choroby ASF u dzików oraz w stadach świń hodowlanych.

Poseł chciał dowiedzieć się, jak rządowe decyzje sprawdzają się w praktyce oraz pozyskać informacje o pomocy dla poszkodowanych rolników. Stwierdził, że w kwestii odstrzału dzików Polska ma trzy letni przestój. W imieniu ministra wypowiedział się wiceminister rolnictwa Jacek Bogucki. Jednak żaden z zasiadających w ławach polityków nie przypuszczał, że wiceminister tak da się ponieść emocjom. Cały rząd PiS na długo zapamięta to, co się wtedy wydarzyło.

Rząd PiS wyrzucił jednego z wiceministrów

Wypowiedź Jacka Boguckiego zdecydowanie zostanie na długo zapamiętane zarówno przez polityków, jak i wszystkich Polaków. Wynika to z tego, że rzadko w Sejmie mają miejsce tak emocjonalne i pełne gniewu wystąpienia. - I o tym trzeba mówić, i o tym trzeba mówić głośno. Nie wolno milczeć, jak dranie z mediów próbują Polaków i opinię publiczną na świecie podburzać, tak jak ta opozycja, w której pan nie jest, ale ta opozycja, drańska opozycja, świńska opozycja. Świńska opozycja nomen omen - mówił Bogucki. Jednak nie tylko opozycji dostało się podczas jego wystąpienia, ponieważ polityk w dalszej części zaczął krytykować polskie myślistwo, mówiąc, że jest poubeckie. Zapewne w przypływie emocji zapomniał, że wielu jego kolegów z ugrupowania jest myśliwymi. - Gdybyśmy mieli łowiectwo zmilitaryzowane w mundurach, wysłalibyśmy tę służbę, żeby wystrzelała wszystkie dziki. Łowiectwo w Polsce jest ochotnicze, jest dobrowolnym zrzeszeniem ludzi. Łowiectwo jest poubeckie, no bo przecież ubowcy byli myśliwymi za komuny, bo normalny człowiek nie dostał pozwolenia na broń - dodaje polityk. Rząd PiS zareagował na te słowa bardzo szybko, ponieważ dzisiaj mediom udało się ustalić, że Bogucki został pozbawiony swojego dotychczasowego stanowiska. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. MIĘDZYNARODOWA AFERA! Dziennikarz TVN zatrzymany przez policję
  2. To jakieś szaleństwo! Rydzyk chce ZAWŁADNĄĆ Unią Europejską
  3. NIESAMOWITE! Nie uwierzysz, co potrafi zrobić Twój pies
źródło: corwdmedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News