Jan Szyszko jest jednym z najbardziej krytykowanych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Tym razem za cel wziął sobie łosie. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości już biją na alarm.

Ministerstwo Środowiska opublikowało post, w którym zauważa, że od 2010 miało miejsce 151 tysięcy zderzeń aut ze zwierzętami. Zdaniem jego przedstawicieli to wszystko przez łosie.

Niekontrolowany wzrost liczby łosi ma wpływ na stale rosnącą liczbę wypadków drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Tylko w pierwszej połowie 2017 roku liczba kolizji i wypadków przekroczyła 10 tysięcy – stwierdzili pracownicy ministerstwa.

Eksperci nie mają wątpliwości, że jest to wstęp do zniesienia zakazu polowania oraz całorocznego okresu ochronnego dla łosi. Ich zdaniem „minister Szyszko już wydał na nie wyrok”.

Zauważają również, że ministerstwo nie przedstawiło źródła swoich danych ani nie podało, czy dotyczą one Polski, czy na przykład całej Europy. Twierdzą, że decyzja o zniesieniu zakazu na polowania może być katastrofalna w skutkach.

acebook.com/MinSrodowiska

źródło: acebook.com/MinSrodowiska

...

Zobacz również