rząd
Fot. Flickr.com
Mikołaj Pilecki - 14 Grudnia 2018

Szykuje się niespodziewana DYMISJA. Politycy próbują to zatuszować

Rząd PiS nie radzi sobie z niezadowoleniem spowodowanym zapowiedzianymi podwyżkami cen energii elektrycznej. "Rzeczpospolita" na podstawie swoich źródeł w koalicji rządzącej donosi, że z tego powodu swoje stanowisko stracić ma Krzysztof Tchórzewski. Czy tym razem nie ominą go zmiany w składzie Rady Ministrów?

Rząd PiS już dwukrotnie zmieniał swoje gremium. Najpierw, niewiele ponad rok temu, wymieniono premiera, a następnie wielu członków jego gabinetu. Roszady odmieniły m.in. MSWiA, czy MON, ale Ministerstwo Energii zawsze pozostawało pod kierownictwem tej samej osoby. Mówiło się nawet, że Krzysztof Tchórzewski cieszy się specjalną ochroną Jarosława Kaczyńskiego, gdyż współpracował z w ramach Porozumienia Centrum, którego z kolei przez wiele lat był wiceprezesem. Nagrodą za trwanie przy prezesie w jego najgorszych latach i członkostwo w PiS od 2004 miało dać święty spokój podczas wszelkich czystek i afer. Faktycznie, do czasu wiadomości o przyszłorocznym podniesieniu cen prądu niewiele osób interesowało się tym, kto w ogóle kieruje polską polityką energetyczną. Niestety dla Tchórzewskiego złość obywateli dotarła ostatecznie nawet do niego.

Rząd PiS szykuje kolejną dymisję?

Zgodnie z przekazanymi przez "Rzeczpospolitą" informacjami zamieszanie wokół cen prądu, które np. dla opolskich placówek służby zdrowia miały wzrosnąć o nawet 70 proc., zmusiły Mateusza Morawieckiego do poważnego zastanowienia się, czy aby na pewno wymiana ministra energii nie jest potrzebna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Zgodnie ze źródłem "Rp" w PiS dymisja Tchórzewskiego jest już tylko kwestią czasu i niechybnie nastąpi. Kiedy jednak zobaczymy zaprzysiężenie nowego szefa ME, nie wiadomo. - Minister Tchórzewski jest w poważnych opałach. Czy tym razem wyjdzie z opresji? Teraz może być inaczej - miał powiedzieć dziennikowi przedstawiciel rządu.

Wybory za pasem, a Zjednoczona Prawica wymienia ministrów

Rok 2019 będzie najtrudniejszym dla władz w tej kadencji Sejmu. Pod koniec maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które PiS bardzo pragnąłby wygrać, a już jesienią Polacy ponownie ruszą do lokali wyborczych, by zadecydować, jakie ugrupowanie utworzy nowy rząd. Cztery lata minęły Prawu i Sprawiedliwości bardzo szybko i niebywałym problemem będzie niestabilność jego rządu w przeddzień wyborów. Obywatele wyczują przecież niejedną słabość, a niewymienienie wadliwego ministra jest równie szkodliwe, co zastąpienie go kimś również niepopularnym, lub niekompetentnym. Już dziś sondaże wyraźnie wskazują, że przyszłoroczna walka będzie zacięta, a KO i PiS idą na ten moment łeb w łeb. Cała przewaga, którą jeszcze miesiąc temu cieszył się rząd, zdążyła błyskawicznie stopnieć, a opozycja tylko zacieśnia szyki.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński TOTALNIE się pogrążył. Na jaw wyszły kompromitujące fakty
  2. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  3. Wyrodna matka zabiła swoje 1,5 miesięczne niemowle. Powód sprawi, że się popłaczecie
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
ZAMIANA
Emerytury w 2019Emerytury i renty 2019. O ile wzrośnie twoje świadczenie? Zdziwisz się!Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News