Minister w rządzie PiS-u grozi Polakom: "Wszyscy będziecie siedzieć"

Minister w rządzie PiS-u grozi Polakom: "Wszyscy będziecie siedzieć"

Rząd PiS nie ma ostatnio dobrej prasy. Do opinii publicznej raz po raz przedostają się taśmy, których głównym bohaterem jest Prezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki. W tym tygodniu kolejny z przedstawicieli partii rządzącej dolał oliwy do ognia grożąc Polakom więzieniem.

Rząd PiS jest w potrzasku. Opinia publiczna nie zdążyła wyjść z szoku, jaki towarzyszył opublikowanym przez media wypowiedziom premiera, a już wydarzyło się coś nowego. Nie tylko Mateusz Morawiecki znalazł się w ogniu krytyki. Znany polityk wygrażał ludziom publicznie!

Rząd PiS nie ma ostatnio dobrej opinii

W partii Jarosława Kaczyńskiego nie dzieje się ostatnio na lepiej. Afera pedofilska z udziałem jednego z polityków, afera taśmowa oraz starcia między członkami poszczególnych frakcji partii rządzącej stają się codziennością. Pomimo tego, że nawet sam prezes oraz była premier - Beata Szydło, starają się tłumaczyć swoich partyjnych kolegów, afer wciąż przybywa. Czy w tym przypadku politycy także zabiorą głos? Tego październikowego popołudnia na pewno nie zapomną mieszkańcy Kielc. W stolicy województwa świętokrzyskiego, minister sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro miał spotkać się z mieszkańcami miasta oraz promować kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. To co powiedział szef rządowego resortu zaskoczyło i zgorszyło jednak wszystkich.

Ziobro przesadził?

Ministra w Kielcach przywitał nietypowy komitet powitalny. Zamiast zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro musiał skonfrontować się z przeciwnikami polityki obecnego rządu. Nie zabrakło apeli o przestrzeganie Konstytucji. Na hasła manifestujących złożyły się także okrzyki "Będziesz siedzieć" oraz "Konstytucja!". Widocznie zirytowany polityk podszedł do jednej z manifestantek i powiedział coś, co zszokowało wszystkich zgromadzonych. - Nie jesteście nadzwyczajną kastą, wszyscy będziecie siedzieć!- powiedział mężczyzna, po czym pośpiesznie udał się do samochodu i odjechał z miasta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy te słowa pogrążą Ziobrę?

Odzew internautów po kontrowersyjnej wypowiedzi ministra jest bardzo negatywny. Obserwatorzy zdarzenia są zszokowani brakiem opanowania oraz agresją, z jaką członek Rady Ministrów zaatakował manifestantów. Pojawiły się zarzuty, że osobie na takim stanowisku coś takiego nie przystoi oraz to, że podobno Ziobro nadużywa swoich kompetencji. Sam sprawca zamieszania nie odniósł się jeszcze do wydarzeń na kieleckim rynku. Czy Jarosław Kaczyński będzie miał kolejny, twardy orzech do zgryzienia? Prezes PiS, który z reguły unika wypowiedzi w mediach, ostatnio bardzo często zmuszany jest do wzmożonej aktywności. Kiedy zostanie przelana przysłowiowa „czara goryczy” i prezes zdecyduje się na konkretne rozwiązania?
ZOBACZ TAKŻE
  1. Boczek z Kiepskich nie wytrzymał. Powiedział o Polakach całą prawdę
  2. Polsat będzie nawracał Polaków! Widzowie są oburzeni
  3. Intymne zdjęcia Magdy Gessler z partnerem. Para nie marnowała czasu
  4. Makijaż pod okulary dla dalekowidza. Jak wyglądać spektakularnie?
  5. Skandal! Polski polityk wspiera katowanie zwierząt w pseudohodowlach
Następny artykuł