Rząd PiS doprowadził do furii Izraelczyków! To skończy się źle

Rząd PiS doprowadził do furii Izraelczyków! To skończy się źle Źródło: Fot. YouTube/Face The Nation

Kilka dni temu rząd PiS ogłosił swój sukces, jakim miało się okazać zawarcie porozumienia premierów Morawieckiego oraz Netanjahu. Jak się jednak okazuje, strona polska zdecydowała się na krok, który rozwścieczył Izraelczyków. Co tym razem rozgrzało kontrowersyjny konflikt?

Polskie władze zdecydowały się pochwalić w zagranicznych mediach porozumieniem z Izraelem w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Ostatecznie treść dokumentu przetłumaczono na kilka języków, w tym hiszpański, hebrajski oraz polski, chociaż strony wcale tego ze sobą nie uzgodniły.

Rząd PiS odnowił ostry konflikt?

W czasie negocjacji ustalono ponoć, że oświadczenie pozostanie dostępne jedynie w języku angielskim. Tymczasem w izraelskiej prasie z inicjatywy polskiej ukazało się ono po hebrajsku. Otoczenie Netanjahu miało ponoć wściec się tym faktem. Jeden z izraelskich polityków stwierdził otwarcie, iż otwarta kampania "mająca udowodnić, że Izrael oczyszcza Polaków z wszelkiej odpowiedzialności, jest żenująca".

Stanowcze komentarze izraelskich parlamentarzystów

- To dokładnie to, przed czym ostrzegałem premiera Netanjahu. Nie powinno się negocjować z Polakami. Nie prowadzi się negocjacji ws. pamięci o tych, którzy zginęli - powiedział tamtejszy poseł, Yair Lapid. - Jest to szczyt zniewagi i hańby, a negacjoniści Holokaustu muszą wysłać ogromny bukiet kwiatów do izraelskiego rządu i jego przywódcy, który umieścili pamięć tych, którzy zginęli, jako element negocjacji i handlu - zawtórował mu za to Itzik Shmuli. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Morawiecki podziękował na Facebooku samemu sobie? Ten wpis robi furorę
  2. Prawicowe media ZLINCZUJĄ Dudę. Tej decyzji mu nie wybaczą
  3. Biskup ostrzega Polaków przed PiS! „Dotarliśmy do końca, to dyktatura”
  4. Sukces! Najlepszy dzień dla zwierząt w Polsce, koniec z cierpieniem
Następny artykuł