Miał być przełom, jest rozczarowanie. Głośny projekt PiS trafia do kosza

Miał być przełom, jest rozczarowanie. Głośny projekt PiS trafia do kosza

Rząd PiS znów znalazł się w centrum krytyki spowodowanej wycofaniem swojej głośnej obietnicy. Okazuje się, że jeden ze sztandarowych projektów partii rządzącej, który był forsowany przez rządzących, będzie musiał zostać usunięty. Wszystko przez brak pieniędzy w skarbie państwa.

Rząd PiS do tej pory starał się konsekwentnie realizować swoje obietnice programowe. Wśród projektów lansowanych przez polskie władze miały być także zapisy o emeryturze matczynej, która miała być przyznawana rodzicielkom posiadającym przynajmniej czwórkę dzieci. Niestety, ale ten pomysł najprawdopodobniej będzie musiał zostać anulowany. Czy rząd Prawa i Sprawiedliwości nie znajdzie środków na realizację postulatu?

Rząd PiS w tarapatach. Ustawa o emeryturach matczynych trafi do kosza?

Według doniesień medialnych kontrowersyjny projekt przyznawania świadczeń emerytalnych będzie musiał być anulowany. Ustawa, która miała nabrać mocy legislacyjnej już na początku stycznia 2019 roku, została przesunięta właśnie przez rządowe biuro legislacji na marzec, aczkolwiek już teraz wiadomo, że pieniędzy w skarbie państwa po prostu nie starczy na realizację projektu. - Wymaga podkreślenia, że w projekcie budżetu na rok 2019, w rezerwach celowych, zostały zaplanowane wydatki w kwocie 1.079 mln zł (poz. 79 rezerw), z przeznaczeniem na uzupełnienie środków na wypłatę i waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych oraz na świadczenia uzupełniające. Koszty projektowanych zmian z obu tych ustaw są znacznie wyższe niż planowane i zabezpieczone środki w rezerwie cłowej, stąd zasadne wydaje się, aby projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym wchodził w życie w terminie późniejszym niż 1 marca 2019 r. - napisało Ministerstwo Finansów w uwagach do projektu ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym, które zostały opublikowane na stronach Rządowego Centrum Legislacji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyborcy są w szoku, opozycja tryumfuje

Reakcje, które pojawiły się po adnotacji Ministerstwa Finansów, są bardzo zróżnicowane. Część wyborców Prawa i Sprawiedliwości czuje się oszukanych przez partię, która obiecywała uregulować tę kwestię. Opozycja, widząc wpadkę swojej politycznej konkurencji, tryumfuje i zaczyna rozliczać PiS z obietnic. Czy Prawo i Sprawiedliwość zdecyduje się jednak na zrealizowanie swojego sztandarowego projektu? Jeśli tak, to skąd wezmą pieniądze na zapewnienie emerytur? Jedno jest pewne, projekt partii rządzącej jest wielkim rozczarowaniem dla wyborców, którzy liczyli na nadanie mocny prawnej postulatowi. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. PO nie chce Tuska w Polsce? Zadziwiająca decyzja władz partii
  2. Glapiński nie boi się Kaczyńskiego. Powód? Bardzo prosty
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News