PiS znów rozdaje pieniądze! Kobiety dostaną bajońskie sumy, prawdziwe kokosy

PiS znów rozdaje pieniądze! Kobiety dostaną bajońskie sumy, prawdziwe kokosy

Obecny rząd znów rozdaje pieniądze Polakom! Tym razem chodzi o specjalne emerytury dla kobiet. Wkrótce będą mogły cieszyć się ogromnymi pieniędzmi! Aż kilkaset tysięcy złotych może trafić do kieszeni pań w naszym kraju.

Pomysł, nad którym rząd PiS pracował już od dłuższego czasu, ostatecznie zostanie wprowadzony w życie. Już od 2019 roku kobiety dostaną minimalną emeryturę, nawet jeśli nie przepracowały ani jednego dnia pracy. Spełniony musi zostać tylko jeden warunek. Kobieta, aby dostać pieniądze, ma urodzić i wychować minimum czwórkę dzieci.

Prawdziwe kokosy dla matek! Nie muszą przepracować ani jednego dnia, dostaną emerytury

Wysokość emerytury minimalnej to obecnie 1029,80 złotych brutto miesięcznie. Matka może zacząć ją przyjmować po ukończeniu przez nią. Zakładając, że obecnie średnia długość trwania życia kobiet to około 82 lata, kobieta dostawać będzie pieniądze przez 22 lata. Proste obliczenia i możemy zobaczyć, że przez cały okres wypłacania świadczenia będzie to blisko 272 tys. złotych!
Dodać można do tego, że kobieta niepracująca, wychowująca czwórkę dzieci aż do uzyskania przez nie dojrzałości, dostawać będzie świadczenie 500 plus. Za czwórkę dzieci (w przypadku nieprzekroczenia progów dochodowych w rodzinie) jest to 432 tys. złotych. W przypadku wysokich zarobków męża, jest to jedyne 324 tys. złotych. Warto dodać, że świadczenie Rodzina 500 plus nie jest objęte podatkiem dochodowym, więc podane kwoty są wartościami netto. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Głosowanie było NIELEGALNE! Oto jak PiS złamało prawo, mamy niezbite dowody
  2. To się dzieje w Polsce TERAZ. Miliony emerytów umrą w biedzie
  3. Chcesz wyjechać z Polski? Rząd PiS: Będziesz musiał za to srogo zapłacić
  4. Porzucili go w worku obok śmietnika. Najgorsze było w jego policzku
fot. Pexel Rząd rozdaje pieniądze dla kobiet fot. Pexels Emerytura dla matek fot. Pexels Emerytura dla matek
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
"}" data-sheets-userformat="{"2":4931,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"11":4,"12":0,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News