Rząd PiS przegrał wybory samorządowe w dużych polskich miastach. W ostatni weekend cały kraj zwrócił głowę w stronę Krakowa, gdzie o fotel prezydenta walczyła Małgorzata Wassermann z Jackiem Majchrowskim. Finalnie włodarzem ponownie został Majchrowski, a w najnowszym wywiadzie skomentował ewentualną współpracę z rządem.

Rząd PiS, zdaniem Majchrowskiego, poniósł klęskę. Polityk zwrócił uwagę na fakt, że ofensywna kampania wyborcza, w której przedstawiciele stale atakowali rywali, zadziałała na ich niekorzyść. Prezydent Krakowa powiedział o kulisach współpracy z Wassermann.

Majchrowski o Wassermann i współpracy z Warszawą. Czy rząd PiS będzie chciał współpracować z prezydentem Krakowa?

– Trudno nie być zadowolonym, jeżeli się wygrywa i to z dosyć dużą przewagą. Jest wewnętrzna satysfakcja – powiedział w studio TOK FM Majchrowski na początku.

Później, mężczyzna odniósł się także do opisu próby dyskusji z Wassermann. Podobno, próbował się umówić z kontrkandydatką i spróbować zmierzyć się z różnymi punktami widzenia.

– Trudno ją ocenić. Nie było jej wiele. Głównie udzielali się ludzie z jej sztabu, o których ona nawet nie wiedziała, bo byli niezależni. Żałuję, że nie było możliwości spotkania się i odbycia debaty – powiedział dziennikarzom TOK FM Majchrowski.

W związku z dość kontrowersyjnymi nastrojami wokół wyboru prezydentów miast: Łodzi, Gdańska, Krakowa i Lublina, Majchrowski skomentował sytuację, sugerując, że przegrana PiS w samorządach wynika z ofensywnego atakowania swoich przeciwników.

– Największą porażkę Prawo i Sprawiedliwość zanotowało w miejscach, gdzie atakowało swoich przeciwników najbardziej brutalnie. To Zdanowska, Adamowicz, Żuk i Warszawa. Jednak okazuje się, że ludzie tego nie chcą. Nie lubią tego sposobu prowadzenia polityki – powiedział Majchrowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]

Jak zauważa krakowski polityk, duże miasta niechętnie wspierają Prawo i Sprawiedliwość. To wieś i mniejsze miasta stawiają na polską prawicę. W ocenie Majchrowskiego prognozy, którymi były wybory samorządowe, wróżą dobrą przyszłość Koalicji Obywatelskiej i opozycji ogółem dla wyborów parlamentarnych.

Jacek Majchrowski został prezydentem Krakowa po raz pierwszy w 2002 roku. Od niemal 16 lat pełni funkcję włodarza miasta. Ostatnie wybory pokazały, że cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców. Pomimo spektakularnej kampanii wyborczej Małgorzaty Wassermann, nie udało jej się zdobyć fotelu prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wassermann aż się zagotowała! Tusk wbił ją w ziemię jak kiepa
  2. Morozowski nie ma wątpliwości. Starcie Tusk – Wassermann to będzie prawdziwa rzeź
  3. Znaki zodiaku, które są największymi kłamcami. Cała prawda
  4. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  5. Małgorzata Wassermann źle radzi sobie z porażką. Właśnie wyzwała Majchrowskiego na solo

Bawią do łez! Najgorsze polskie plakaty wyborcze wszech czasów

ŹRÓDŁOwp.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl