Rząd PiS ma się zaangażować w politykę samorządową na Dolnym Śląsku. Bezpartyjni Samorządowcy, o których zabiegają politycy PiS i KO, postanowili porozmawiać z Mateuszem Morawieckim i opowiedzieć mu o swoich żądaniach. Czy premier będzie mógł im sprostać?

Rząd PiS musi się przygotować na kolejne roszczenia od Bezpartyjnych Samorządowców. Mają bowiem zacząć współpracować z Prawem i Sprawiedliwością lub Platformą Obywatelską na Dolnym Śląsku. I Mateusz Morawiecki, i Grzegorz Schetyna mieli rozmawiać z politykami. Wyborcy PiS mogą być wyraźnie zmieszani tą sytuacją.

Co wyborcy powiedzą o rozmowach z Morawieckim? Rząd PiS może mieć problemy

PiS, który chciałby mieć większość w Sejmiku Dolnośląskim, przekupuje bezpartyjnych polityków do wejścia w koalicję. W zamian za to oferuje stanowiska marszałka czy miejsce w zarządzie. Samorządowcy mają także swoje wymagania.

– Pojawić się miały również propozycje stanowisk w dolnośląskich spółkach skarbu państwa, przede wszystkim tych z grupy KGHM i Tauron – powiedziała dziennikarzom „Gazety Wyborczej” osoba, która była podczas spotkań i rozmów o ewentualnej koalicji.

Bezpartyjni Samorządowcy również wystosowali odpowiednie sygnały w stronę Koalicji Obywatelskiej. Jednak spotkanie z Grzegorzem Schetyną jeszcze się nie odbyło.

Niejasna sytuacja na Dolnym Śląsku

Według lokalnych mediów, najbardziej prawdopodobny jest scenariusz połączenia sił koalicji PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. Sprawdzi się on wtedy, jeśli ci drudzy wyegzekwują postawione warunki, z pewnością władze PiS przychylą się do tego pomysłu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Martyna Wojciechowska i sekrety jej urody. Nie zgadniecie, ile czasu się maluje!

Mimo wszystko, wyciek powyższych informacji wskazuje na słabość zarówno polityków samorządowych, jak i warszawskich. Ci, którzy zagłosowali na polityków mogą być oburzeni próbą przekupstwa, jakie zdaniem informatorów „Gazety Wyborczej” miały mieć miejsce.

Burza wokół tajemnicy, która właśnie wyciekła do mediów może niebagatelnie wpłynąć na postrzeganie również polityków z Warszawy. Jeśli potwierdzi się scenariusz, w którym PiS zawiąże koalicję z Bezpartyjnymi Samorządami, wyborcy mogą czuć się oszukani. Mieszkańcy z pewnością będą obserwować ewentualne wpływy w spółkach wymienionych w rozmowie o przyszłości koalicji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PiS nie będzie mógł dłużej sam rządzić! Musi znaleźć koalicjanta albo straci władzę
  2. Służby buntują się przeciw PiS. Najgorzej jest w Krakowie
  3. Wstrząsająca klęska PiS! Wstyd dla Polski na cały kontynent
  4. Znaki zodiaku, które są cudownymi partnerkami
  5. Zamykają je żywcem w “grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy

13 polskich gwiazd, które weszły do polityki [ZDJĘCIA]