Rząd PiS chce truć ludzi i zwierzęta. Zaskakująca decyzja ministra

Rząd PiS chce truć ludzi i zwierzęta. Zaskakująca decyzja ministra Źródło: fot. wikimedia.org

Nie ma dnia, by rząd PiS nie doprowadzał do kontrowersji i sprzeciwu. Minister rolnictwa Jan Ardanowski pozwolił rolnikom na używanie niezalecanych i dawniej zakazanych przez UE neonikotynoidów. Ta decyzja wywołała prawdziwe wzburzenie.

Relacje Zjednoczonej Prawicy z rolnikami są doprawdy złożone. Między tymi dwoma podmiotami dochodzi często do konfliktów i tarć. Przykładem może być dzisiejszy protest rolników i sadowników pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Demonstrujący domagają się m.in. korzystniejszej dla nich polityki rządu, czy przekazania 1 proc. PKB na dofinansowywanie rolnictwa, tak jak ma się to dziać w "normalnym cywilizowanym europejskim kraju". Nie są to jednak jedyne postulaty protestu kierowanego przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną, na której czele stoi Michał Kołodziejczak nazywany "nowym Andrzejem Lepperem". W tym samym czasie rząd poszedł na rękę części rolników i pozwolił im na używanie negatywnie ocenianych i określanych jako trujących pestycydów. Kłoci się to z opinią ekspertów i instytucji europejskich.

Rząd PiS dopuszcza neonikotynoidy

W wydanym niedawno przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi komunikacie ukazała się informacja o zezwoleniu przez szefa resortu Jana Ardanowskiego na używanie neonikotynoidów. Minister wcześniej niechętny tym pestycydom ugiął się pod naciskiem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Oznacza to, że rolnicy będą mogli teraz używać środków Modesto 480 FS i Cruiser OSR 322 FS, które chronią rzepak ozimy przed szkodnikami. Swoją prośbę rolnicy argumentowali spadkiem wydajności wcześniej stosowanych środków w obecnych warunkach pogodowych. - Jesteśmy wstrząśnięci tą decyzją. Neonikotynoidy są toksyczne dla pszczół, ptaków, ssaków, także dla ludzi - krytykuje decyzję, którą podjął rząd PiS Katarzyna Jagiełło z Greenpeace. Neonikotynoidy zostały w 2013 roku zakazane na dwa lata przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności z powodów wymienionych przez Katarzynę Jagiełło. Po trzyletniej przerwie, pod koniec tego roku zakaz znów wejdzie w życie, a wymienione środki będą mogły być wykorzystywane tylko w szklarniach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. „PiS zabił Leppera!” Makabryczne ustalenia przyjaciela polityka
  2. Dziś idą na PiS! „Będzie krew. To zobaczy cała Europa”
  3. Bieganie. Jak dobrze wyglądać w czasie Joggingu?
  4. Już wiemy dlaczego Twój pies nie lubi tego człowieka!
źródło: wiadomosci.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News