Zapomnijcie o wolnym internecie! Rząd PiS odetnie wam do niego dostęp

Zapomnijcie o wolnym internecie! Rząd PiS odetnie wam do niego dostęp Źródło: fot. pexel

Czyżby wolny, dostępny dla wszystkich Internet miał być niedługo tylko wspomnieniem? Bardzo możliwe. Rząd PiS wychodzi z inicjatywą ocenzurowania Internetu. Eksperci nie mają wątpliwości - planów ograniczenia wolności Internetu na taką skalę nie było jeszcze nigdy!

Co najmniej 10 tys. stron zostałoby zablokowanych przez rząd PiS, gdyby ich najnowszy plan został zrealizowany. O potencjalnych przedsięwzięciach dowiedzieliśmy się z pisma wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko do sekretarz Stałego Komitetu Rady Ministrów. Oficjalnie nie mówi się o tym głośno - prawdopodobnie właśnie przez ryzyko, że proponowane zmiany mogłyby oburzyć internautów.

Rząd PiS ocenzuruje internet. Na jakie strony nie będziesz już mógł wchodzić?

Założenia obecnego rządu są takie, że aby zaprowadzić ład i porządek w Internecie oraz zadbać o bezpieczeństwo jego użytkowników, należy zablokować wszystkie domeny oferujące nielegalne lub szkodliwe produkty i usługi. Do takich zalicza się między innymi strony z pornografią, handlujące dopalaczami i lekami, na które nie ma zezwolenia w Polsce, a także oferujące gry hazardowe. Zakazany może zostać również Uber, który oferuje usługi przejazdu bez odpowiedniej licencji. - Pomysł kilku ministerstw jest doskonałym przykładem na to, jak państwo nie powinno regulować zasad korzystania z Internetu - mówi Patryk Wachowiec, analityk prawny Forum Obywatelskiego Rozwoju. Kontrola domen służących do oferowania towarów i usług niezgodnie z przepisami prawa będzie sprawowana przez nowy centralny rejestr domen internetowych. Urzędnicy będą wpisywali do centralnego rejestru strony internetowe, które dostawcy telekomunikacyjni będą mieli obowiązek zablokować. W przypadku niedopełnienia obowiązku czekają ich wysokie kary pieniężne. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jak zdobyć 300 złotych na wyprawkę szkolną? Pomoże ci bank
  2. Wszyscy dostaniemy po kieszeni! Ceny wystrzelą jak szalone
  3. Polscy politycy przerażeni! Polacy zadecydowali o ich losie
  4. Myślisz, że twój pies cię kocha? Możesz się mylić
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News