Polski rząd bierze się za kieszenie bogaczy. Bardzo im się spieszy i nie bez powodu

Polski rząd bierze się za kieszenie bogaczy. Bardzo im się spieszy i nie bez powodu Źródło: Unsplash/Andrea Natali

Rząd PiS zdecydował się dobrać do kieszeni najbogatszych Polaków. Planują jak najszybciej uchwalić ustawę, a ich pośpiech nie jest bezpodstawny. Te pieniądze będą im bardzo potrzebne.

Rząd PiS ma do spełnienia wiele obietnic wyborczych. Przed wyborami mówili o wielu programach socjalnych, które mają poprawić warunki życia Polaków. Jednak takie obietnice kosztują naprawdę ogromne pieniądze, więc trzeba jak najszybciej szukać źródeł ich finansowania.

Rząd PiS sięgnie do kieszeni najbogatszych Polaków

Prawo i Sprawiedliwość chce zlikwidować tak zwaną 30-krotność emerytury w ZUS. W jej efekcie do tej pory osoby, które zarabiają więcej niż pomnożona przez 30 średnia wypłata w Polsce, były niejako zwolnione ze składek ZUS. Dzięki temu mogły dostać większą kwotę netto.

Teraz ta zasada ma być usunięta i ZUS ma być płacony od każdej, zarobionej złotówki. Stracą na tym osoby, które zarabiają 142 tysiące netto miesięcznie. W Polsce takie pieniądze otrzymuje aż 370 tysięcy osób. Ma to być im wynagrodzone w ten sposób, że w przyszłości dostaną wyższe emerytury. Dzięki temu lepsze pieniądze będą otrzymywać również posłowie, po tym, jak osiągną wiek emerytalny.

Rząd PiS bardzo się śpieszy w uchwaleniu nowej ustawy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zarobione z tej ustawy pieniądze trafiły by do Funduszy Ubezpieczeń Społecznych, dzięki czemu PiS miałby błyskawiczne pieniądze na zrealizowanie ustawy "trzynastek". Według wyliczeń ekspertów, z usunięcia 30-krotności ZUS, rząd zarobiłby około 7 miliardów złotych. Dzięki temu mógłby spokojnie realizować choć część swoich obietnic wyborczych.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Beaty Tyszkiewicz zdradziła rodzinną tajemnicę. Zrobiło się bardzo niezręcznie
2. Lekarz przekazał Monice Miller druzgocącą diagnozę, a ona się popłakała. Jest źle, nie wiadomo, jak to się skończy

Co ciekawe, jedno z ugrupowań zjednoczonej prawicy próbuje się wyłamać z dyscypliny partyjnej. Porozumienie Jarosława Gowina zapowiedziało, że nie poprze tej ustawy. Prawo i Sprawiedliwość mocno odczuwa ten sprzeciw, bo chcą uchwalić ją do końca listopada, aby weszła w życie już w 2020 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Nikt nie będzie miał emerytury niższej niż 1600 zł". Posłowie walczą o RÓWNĄ EMERYTURĘ dla każdego
  2. Jarosław Jakimowicz dostał pracę w TVP. Wiemy, co będzie robił
  3. Zakładasz dziecku jednorazowe pieluchy? Kilka niezwykle ważnych faktów, o których powinien wiedzieć każdy rodzic
  4. Ziemniaki w wydaniu "hasselback" podbiły serca milionów i nie bez powodu. Szybki i prosty przepis na niebo w gębie
  5. Nastolatek twierdzi, że po poważnym wypadku był w zaświatach. Mówi, co zobaczył w niebie

Źródło: Fakt

Następny artykuł