To oni wzniecali zamieszki na Marszu Równości w Białymstoku. Teraz dostaną 700 tysięcy złotych od rządu

To oni wzniecali zamieszki na Marszu Równości w Białymstoku. Teraz dostaną 700 tysięcy złotych od rządu Źródło: youtube/Fakt24.pl

Rząd PiS dotuje organizację, która odpowiadała za wzniecanie zamieszek w Białymstoku w trakcie marszu równości. Ugrupowanie odpowiedzialne za kontrmanifestacje w Białymstoku otrzymało około 700 tysięcy dotacji.

Rząd PiS za pomocą Narodowego Instytutu Wolności rozdziela pieniądze organizacjom pozarządowym, które ubiegają się o dotację. NIW miało zająć się rozdzielaniem pieniędzy w możliwie jak najbardziej sprawiedliwy sposób. Do tej pory za pomocą instytutu udało się rozdzielić ponad 86 milionów złotych.

Rząd PiS dotował organizację pozarządowe kwotami z rzędu 700 tysięcy

Minister Kultury i dziedzictwa narodowego, Piotr Gliński, twierdził, że organizacje pozarządowe popierają pomysł utworzenia NIW. Jednak to była tylko półprawda - gdyż choćby portal NGO poświęcony organizacjom pozarządowym miał obiekcje do utworzenia instytutu. Obawiano się, że środki mogą być przyznawany w mało obiektywny sposób.

Obawy okazały się zasadne, bo całkiem sporą sumę otrzymały organizacje konserwatywne, które wspierają PiS, lub pokrywają się z jego linią ideologiczną. Ogromną sumę wysokości 700 tysięcy złotych dostała organizacja, która stała za kontrmanifestacją w trakcie białostockiego marszu równości. Jedynie 14 innych podmiotów otrzymało pieniądze tej wielkości - jak np. Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt. Jednak to organizacja narodowa (Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej) budzi największe kontrowersje.

Ogromne pieniądze jakie rząd PiS przekazał konserwatywnym i kościelnym organizacjom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według tego, co twierdził prezydent Białegostoku, to właśnie Podlaski Instytut Rzeczpospolitej Suwerennej stoi za fizyczne ataki na uczestników marszu równości. Ponadto, prezes instytutu jest również odpowiedzialny za białostockie marsze w Święto Niepodległości. Jednak to niejedyne konserwatywne ugrupowanie, jakie otrzymało wysoką dotację.

Dzisiaj grzeje 1. Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Szczere wyznanie o śmierci
2. Emerytura mundurowych. Zmiany podpisał już prezydent Duda

700 tysięcy otrzymał także "Projekt Polska", którego założycielem jest działacz PiS Szymon Szynkowski. Ponadto taką sumę otrzymało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Piszu oraz ugrupowanie Diakonii Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem. Dofinansowano również Instytut Ordo Iuris, który broni przed sądem wartości konserwatywnych.

  1. Będziecie płakać! 5-latek zmarł na straszliwy nowotwór. Jego ostatnie życzenie złamie wam serce
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Margaret odchodzi z Kościoła. Czarę goryczy przelała masturbacja
  4. Tata usłyszał tylko wielki huk. Dla jego syna nie było już ratunku, zmarł na miejscu
  5. Nie żyje reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw świata. Media przekazały wiadomości o nagłej śmierci piłkarza

Źródło: Natemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu