Były wiceminister PiS zdradził kulisy rządu. Mocne słowa o "dyletantach"

Były wiceminister PiS zdradził kulisy rządu. Mocne słowa o "dyletantach" Źródło: youtube/Rzeczpospolita

Rząd PiS został ostro skrytykowany przez byłego wiceministra zdrowia. Krzysztof Łanda w szczerym wywiadzie wytłumaczył dlaczego obecnie polska opieka zdrowotna kuleje. Nie szczędził ostrych słów.

Rząd PiS był już niejednokrotnie oskarżany przez opozycję o doprowadzanie publicznej służby zdrowia do ruiny. Na temat tego, co się w rzeczywistości dzieje w resorcie zdrowia, wypowiedział się jego były pracownik - Krzysztof Łanda, wiceminister, który pełnił swoją funkcję jeszcze za kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Zrezygnować miał z powodu indolencji rządu.

Rząd PiS nazwany "dyletantami" przez byłego wiceministra zdrowia

Krzysztof Łanda został wprost zapytany, czy da się "uzdrowić" publiczną służbę zdrowia w Polsce. Przyznał, że jest to możliwe, ale wymaga wiedzy, precyzji oraz kwalifikacji. Tych ma obecnym pracownikom brakować. Były wiceminister wyjawił, że służba zdrowia jest wyjątkowo skomplikowaną gałęzią gospodarki, która wymaga specjalistycznej wiedzy, którą mało kto posiada. Nie omieszkał też rzucić kilku ostrów słów na temat obecnie pracujących ekspertów.

- W każdym kraju można stworzyć i wyregulować system opieki zdrowotnej tak, by chodził, jak przysłowiowy szwajcarski zegarek. Ale żeby to zrobić, trzeba mieć wiedzę i umiejętności zegarmistrza. Niestety w Polsce system opieki zdrowotnej jest regulowany przez dyletantów, a często również leniwych „specjalistów piastujących” urzędy - stwierdził Łanda.

Wiceminister zdradził czemu odszedł z resortu. "brak poważnych reform"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Były wiceminister zdrowia w wywiadzie wyjawił, że sam składał wiele projektów, które miały usprawnić działanie służby zdrowia. Z początku były one wdrażane, ale z czasem zaczęły się pojawiać problemy. Kolejne zmiany zaczął blokować rząd PiS i co ciekawe, nie z powodów finansowych. Niektóre z projektów zgłoszonych przez wiceministra miały właśnie na celu oszczędność pieniędzy z budżetu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny wokalista. Zmarł po ciężkiej chorobie, opłakują go gwiazdy
2. Andrzej Duda przekazał tragiczną wiadomość. Nie żyje Bohater naszych czasów

- Powodem mojego odejścia z resortu był brak poważnych reform i blokowanie istotnych, proponowanych przeze mnie zmian. Od prawie trzech lat mam bardzo krytyczne zdanie na temat „prac” resortu [...] Przez pierwsze 6 miesięcy paliło się zielone światło i wszystko szło doskonale. Praktycznie wszystkie moje działania i propozycje spotykały się ze zrozumieniem i miałem zgodę na ich realizację, co też natychmiast podejmowałem. [...] W marcu 2017 powiedziałem „sprawdzam”, wychyliłem się zza węgła i zobaczyłem, że pali się już światło czerwone - opowiadał w wywiadzie Krzysztof Łanda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sprawdzą, na co wydajesz 500 plus. Tysiące rodzin ODCIĘTYCH od pieniędzy
  2. Kaczyńskiemu puściły wszystkie hamulce. Jeszcze nikt w Polsce się na to nie odważył
  3. Żona nigdy miała nie poznać prawdy. Mężczyzna otworzył list od kochanki i zemdlał na oczach małżonki
  4. Rewolucyjny pomysł na paznokcie hybrydowe wywołuje zachwyt. Piorunujące psie motywy sprawiają, że pazurki są nieziemskie
  5. Niesamowite informacje dotyczące majątku po Zbigniewie Wodeckim. Żona podjęła decyzję

Źródło: INN Poland

Następny artykuł