Licznik imigrantów, informacje o „no-go zones” czy wyliczenia dotyczące zaludnienia poszczególnych krajów przez uchodźców – takie treści można znaleźć na stronie kvota.kormany.hu, którą uruchomiły właśnie władze Węgier. Strona ma propagować wśród społeczeństwa postawy antyimigranckie.

O tym, że strona ma zniechęcać Węgrów do przyjmowania imigrantów, można dowiedzieć się bardzo szybko. Pierwszym napisem jaki wita internautów po wejściu na stronę jest bowiem informacja: „Węgierski rząd mówi „NIE” obowiązkowym kwotom przyjmowania uchodźców”.

Informacje na stronie mówią m.in. o strefach „no-go” w stolicach europejskich krajów. Na stronie znajduje się także licznik, według którego, co 12 sekund do Europy przedostaje się imigrant, co jest także okraszone wizualizacją.

Autorzy strony podają także dane dotyczące tego ilu uchodźców musieliby przyjąć sami Węgrzy. Jest mowa także o tym jak szybko ich liczba by się mnożyła. Według strony, w ciągu 5 lat liczba ta wzrosłaby ponad dziesięciokrotnie.

„Jeśli co roku do Europy przybędzie 1,2 mln imigrantów, to zgodnie z projektem szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera Węgry musiałyby przyjąć co roku 15 tys. osób. W ciągu pięciu lat ta liczba – z uwzględnieniem łączenia rodzin – może sięgnąć według ostrożnych szacunków 160 tys. imigrantów”.

Według słów rzecznika węgierskiego rządu, Zoltana Kovacsa, informacje podane na stronie pochodzą z internetu.

Strona jest jednym z elementów kampanii rządu Orbana przed ogólnokrajowym referendum, które ma odbyć się w trzecim kwartale tego roku. Podczas referendum Węgrzy odpowiedzą na jedno pytanie: „Czy chce pan/pani, by Unia Europejska również bez zgody parlamentu mogła zarządzać obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy”.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt