Jak donosi Puls Biznesu Ministerstwo Finansów przygotowuje się do obłożenia e-papierosów akcyzą by zwiększyć wpływy do budżetu. Powstał już specjalny raport, który wprost nawołuje do nowego podatku. 

Kilka tygodni temu po raz pierwszy pojawiła się informacja o przygotowaniach polskiego rządu do wprowadzenia nowego podatku. Ministerstwo Finansów nie zaprzeczało wtedy i zapewniało, że ewentualne obłożenie akcyzą coraz popularniejszych e-papierosów nie wpłynie znacząco na działalność gospodarczą podmiotów zajmujących się obrotem tymi produktami.

Pomysł obłożenia e-papierosów akcyzą jest oczywiście konsekwencją coraz większej popularności tych produktów, które w najbliższej przyszłości mogą przewyższyć popularność wyrobów z naturalnego tytoniu. W kontekście zwiększającej się popularności „alternatywnego palenia” Krajowa Izba Gospodarcza zleciła stworzenie raportu, w którym autorzy proponują opodatkowanie e-papierosów a także liquidy (wkłady do e-papierosów).

Producenci e-papierosów podchodzą do pomysłu polskiego rządu bardzo krytycznie i podają przykład Włoch, gdzie po opodatkowaniu e-papierosów ceny znacznie wzrosły a sprzedaż spadła ze względu na szarą strefę i przerzucenie się klientów na sklepy internetowe, które oferują tańsze produkty z innych krajów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Zobacz również

ŹRÓDŁOdziennik.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.