steam-668449_640
fot. pixabay.com
Wiadomości Pikio - 19 Czerwca 2015

Rząd opodatkuje e-papierosy

Jak donosi Puls Biznesu Ministerstwo Finansów przygotowuje się do obłożenia e-papierosów akcyzą by zwiększyć wpływy do budżetu. Powstał już specjalny raport, który wprost nawołuje do nowego podatku. 

Kilka tygodni temu po raz pierwszy pojawiła się informacja o przygotowaniach polskiego rządu do wprowadzenia nowego podatku. Ministerstwo Finansów nie zaprzeczało wtedy i zapewniało, że ewentualne obłożenie akcyzą coraz popularniejszych e-papierosów nie wpłynie znacząco na działalność gospodarczą podmiotów zajmujących się obrotem tymi produktami. Pomysł obłożenia e-papierosów akcyzą jest oczywiście konsekwencją coraz większej popularności tych produktów, które w najbliższej przyszłości mogą przewyższyć popularność wyrobów z naturalnego tytoniu. W kontekście zwiększającej się popularności "alternatywnego palenia" Krajowa Izba Gospodarcza zleciła stworzenie raportu, w którym autorzy proponują opodatkowanie e-papierosów a także liquidy (wkłady do e-papierosów). Producenci e-papierosów podchodzą do pomysłu polskiego rządu bardzo krytycznie i podają przykład Włoch, gdzie po opodatkowaniu e-papierosów ceny znacznie wzrosły a sprzedaż spadła ze względu na szarą strefę i przerzucenie się klientów na sklepy internetowe, które oferują tańsze produkty z innych krajów.Polub pikio.pl by być na bieżąco!
bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News