Władze Krymu oburzone postawą polskiego rządu

Władze Krymu oburzone postawą polskiego rządu Źródło:

Rząd Republiki Krymu zwrócił się z prośbą o pomoc do rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Władze półwyspu chcą przyjąć od Polski pomniki Armii Czerwonej, które zgodnie z nowym rozporządzeniem mają być w tym roku rozebrane.

Jesteśmy gotowi przyjąć i ulokować na terytorium półwyspu pomniki sowieckich żołnierzy – wyzwolicieli Polski, dla których nie ma miejsca na wyzwolonej przez nich ziemi. Prosimy MSZ Rosji o okazanie wsparcia w rozwiązaniu tej kwestii” – powiedział premier Republiki Krymu, Siergiej Aksionow.

Aksionow twierdzi, że mieszkańcy Krymu są oburzeni postawą polskiego rządu, który wytoczył kampanię przeciwko „wyzwolicielom ich kraju od faszyzmu”.

„Właściwie to nie jest walka z komunizmem, czy z sowiecką przeszłością, ale z historią. Polska historią” – powiedział premier.

Polski rząd zadecydował w tym roku o demontażu ponad 500 „małych form architektonicznych”, które zostały wzniesione na znak wdzięczności Związkowi Radzieckiemu. Po demontażu konstrukcje mają trafić do muzeów.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! Józef Gawron, źródło: Interfax Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu