Według szefowej rządu, Ewy Kopacz, Polska pomagała już niejednokrotnie Polakom znajdującym się na Wschodzie, jednak niemożliwe było wprowadzenie ustawy o repatriacji z powodu braku środków finansowych. Ma to się zmienić od przyszłego roku.

Kopacz zapowiedziała, że podczas ustanawiania budżetu na przyszły rok, zostaną uwzględnione też środki, które mają zostać przeznaczone w przyszłości na repatriację Polaków. Na ten cel przeznaczone zostanie 30 mln złotych.

Na Radzie Ministrów, na której będziemy przyjmować budżet na rok 2016, z rezerwy Prezesa Rady Ministrów, czyli z rezerwy ogólnej, będzie wyasygnowane 30 milionów złotych” – oznajmiła Kopacz.

Program dotyczący repatriacji ma zostać przedstawiony przed nadchodzącymi wyborami, jeszcze za tej kadencji parlamentu. Kopacz zapowiedziała, że ma nadzieję, iż projekt jej rządu będzie kontynuowany przez następnych kilka lat.

Chciałabym, by był to program, który będzie realizowany przez kolejne lata. Po to, żebyśmy mogli nie tylko mówić, że opiekujemy się Polakami ze Wschodu, którzy chcieliby tu wrócić, ale że realnie to robimy

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: polskieradio.pl
pt

...

Zobacz również