Rząd i TVP gorąco zachęcają imigrantów do przybycia do Polski. “U nas wielka zmiana w polityce imigracyjnej”

Rząd i TVP gorąco zachęcają imigrantów do przybycia do Polski. “U nas wielka zmiana w polityce imigracyjnej” Źródło:

Polski rząd i TVP gorąco zachęcają imigrantów do przybycia do Polski. Zapewniają, że szykuje się "wielka zmiana w polskiej polityce imigracyjnej". Nowe pomysły mają być sposobem na problemy gospodarcze.

Telewizja Polska podaje, że imigranci przybywający do Polski ze wschodu znacznie łatwiej znajdą pracę i zdecydowanie ułatwioną drogę do uzyskania pobytu stałego. TVP cytuje również "DGP", który podaje, że prace nad nowymi rozwiązaniami są prowadzone przez zespół złożony z przedstawicieli ministerstw rozwoju, rodziny i spraw wewnętrznych.

Nie ma wątpliwości, że nowa polityka migracyjna zostanie wdrożona. Rząd zamierza w ten sposób rozwiązać problemy demograficzne nad Wisłą.

- Interesuje nas wpisanie polityki migracyjnej w strategię rozwoju gospodarczego w celu uzupełniania niedoborów na rynku pracy, a nie kwestia uchodźców czy azylantów – mówi wiceszef resortu rozwoju, Jerzy Kwieciński.

Imigranci przybywający do Polski będą mogli liczyć na ułatwienia pobytowe dla ich rodzin, edukację dla ich dzieci, łatwe znalezienie pracy i dopasowanie imigracji do realnych potrzeb rynku pracy. Niewykluczone, że dzieci imigrantów zostaną objęte programem 500+.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News