Rząd chce pomóc w tworzeniu... gier kompuerowych

Rząd chce pomóc w tworzeniu... gier kompuerowych Źródło: wikipedia

Wiedźmin 3 był gigantycznym sukcesem. Tylko w zeszłym roku przyniósł firmie CD Projekt Red 798 mln zł przychodów i 342 mln zł zysku netto, przy okazji zgarniając wiele prestiżowych nagród dla najlepszej gry roku.

Po tak spektakularnych wynikach, branżą zainteresował się też rząd, który stworzył spółkę ARP Games. Jej zadaniem będzie dotowanie polskich twórców gier.

Zwolennikom komputerowej rozrywki pomysł może wydawać się fantastyczny, jednak niektórzy mają wątpliwości. Pojawiły się pytania: Czy państwowi urzędnicy nie będą chcieli wpływać na treść gier? I czy tematyka nie okaże się ważniejsza od wykonania?

Obawy te nie są bezpodstawne wystarczy tylko przypomnieć dwie gry powstałe dzięki rządowym dotacjom. Chodzi tu o Music Master: Chopin oraz Uprising44. Pierwsza z nich miała promować polską kulturę, a druga - być hołdem dla Powstania Warszawskiego. Niestety, obie okaząły się niewypałami, spotykając z miażdżącą krytyką graczy oraz recenzentów. Efekt był dokładnie odwrotny od zamierzonego. Jak będzie tym razem?

 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News