pjimage(317)
fot. pixabay (Activ-Michoko)
Wiadomości Pikio - 22 Maja 2017

Rząd apeluje o ostrożność. Możesz zostać łatwo wykorzystany do oszustwa

Ministerstwo Finansów otwarcie zaapelowało do kierowców, aby przy każdym tankowaniu na stacji benzynowej upewniali się, że otrzymali w kasie paragon. Zrezygnowanie z niego przez pośpiech, czy chęć uniknięcia bałaganu w aucie może wiązać się bowiem z poważnymi konsekwencjami - nieuczciwi pracownicy wykorzystują to do oszustwa.

Coraz częściej dochodzi w Polsce do sytuacji, w której osoby zatrudnione na stacjach, zamiast wydawać paragony właściwym osobom, wystawiają zaprzyjaźnionym firmom faktury ułatwiające im wyłudzanie VAT. Sprawą zainteresował się więc rząd, prosząc kierowców, aby zwracali uwagę na ten niewielki szczegół. Oprócz tego politycy zaapelowali do firm oraz pracowników stacji, którzy praktykują podobne oszustwa, aby zaprzestali swoich działań. Grozić im mogą za to bowiem wysokie kary finansowe oraz nawet rok pozbawienia wolności. Ministerstwo ostrzegło, że do podobnych oszustw dochodzi często także w sieciach sprzedających materiały budowlane. Postawa polityków wydaję się jednak bardzo zdecydowana - chcą karać oszustów, ale także członków zarządu i księgowych firm, które prowadzą ową stację lub sklep. Nie wiadomo jednak, czy nawet gigantyczne kwoty kar skłonią nieuczciwych pracowników do zmiany zachowania.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News