Rząd wydał niepokojące oświadczenie. Lada dzień mogą wrócić dwa ograniczenia

Rząd wydał niepokojące oświadczenie. Lada dzień mogą wrócić dwa ograniczenia

Rząd bacznie przygląda się sytuacji, która ma miejsce w kraju i wydał ważne oświadczenie. Jak się okazuje, już niebawem mogą zostać przywrócone dwa ograniczenia. Nie wszystkim do gustu przypadnie pomysł rządzących.

Rząd, patrząc na wzrost zakażeń koronawirusem w kraju, zastanawia się nad planem działania, który może zostać wprowadzony w kraju, by sytuacja nie rozwijała się w złą stronę. Przypomnijmy, wczoraj padł rekord nowych zakażeń w kraju. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu doby potwierdzono wyniki dla 615 osób. Co więcej, zmarło 15 kolejnych osób. W związku z niepokojącą sytuacją istnieje możliwość, że już lada dzień przywrócone zostaną dwa obostrzenia. 

Rząd planuje przywrócić dwa obostrzenia?

Wczoraj wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, podczas rozmowy z dziennikarzami stacji TVN24 zapowiedział, że jeżeli sytuacja w kraju będzie tego wymagała, to "jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie rozważyć takie instrumenty jak kwarantanna". Są to dwa ograniczenia, które zostały zniesione w ostatnich miesiącach, by Polacy mogli podróżować za granicę. 

Kiedy możemy się spodziewać, że obostrzenia wrócą? Zgodnie ze słowami wiceministra wszystko będzie odbywać się po analizie epidemiologicznej. "Jeżeli będzie przekonanie wśród ekspertów, że należy do części tych restrykcji wrócić, to my się przed tym nie cofniemy" dodał. Co więcej, podkreślił, że wprowadzenie tych dwóch obostrzeń w marcu, poskutkowało tym, że liczba nowych zakażeń nie była liczona w tysiącach, jak to miało miejsce w innych krajach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rząd zmieni wakacyjne plany Polaków?

Podczas rozmowy z wiceministrem została poruszona także kwestia wyjazdów wakacyjnych, które Polacy zaplanowali na sierpień i wrzesień. Dziennikarze TVN 24 starali się dowiedzieć, czy Polacy muszą się spodziewać, że zostaną objęci kwarantanną. Cieszyński przypomniał, że już w dwóch krajach europejskich wstrzymano loty ze względu na wzrost zakażeń. 

Dzisiaj grzeje: 1.Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo

2. Minister Szumowski podjął nagłą decyzję. Pilna wiadomość

3. WHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemii

- Jesteśmy w kontakcie z partnerami z innych krajów europejskich i jeżeli sytuacja epidemiologiczna będzie tego wymagała [...] jesteśmy gotowi wprowadzić ograniczenia, jeżeli chodzi o loty, a po drugie - rozważyć takie instrumenty, jak kwarantanna, która przez kilka miesięcy w Polsce obowiązywała wszystkich przyjeżdżających z zagranicy - zaznaczył. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilne: trwają poszukiwania. Jest oficjalny komunikat
  2. Katastrofalne wieści dla fanów skoków narciarskich. Oficjalnie odwołano długo wyczekiwane zawody
  3. Córka Kaczyńskiej nie wytrzymała. Wyjawiła długo skrywaną prawdę, nikt nie mógł wiedzieć
  4. Śmierć uderzyła nagle, nic nie można było zrobić. Joanna Kurowska pogrążona w rozpaczy, bardzo współczujemy
  5. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
  6. Wszystko uchwycili z ukrycia na zdjęciu. Zdumiewające sceny z wnętrza pokoju Kaczyńskiego
  7. Nad morzem groźny nie tylko koronawirus. Wielu Polaków wciąż nie zdaje sobie sprawy
  8. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
  9. Pola Raksa podsumowała swoją karierę. Mocne wyznanie kultowej aktorki

Źródło: Radio Zet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News